Sen o Lize Mistrů se rozplynul až ve druhém poločase, zato rozdílem třídy

Kdo očekával vyrovnanou partii plnou gólových šancí na obou stranách, byl zřejmě po skončení odvetného duelu předkola Ligy mistrů mezi FC Viktorií Plzeň a FC Olympiakosem Pireus velice zklamaný. Domácí fotbalisté z řeckého poloostrova totiž zejména ve druhém poločase předvedli nefalšovaný fotbalový koncert, díky němuž nedali svým českým soupeřům sebemenší šanci na jakékoli výraznější zapojení do hry. Sportovní komentátoři v televizním studiu stejně jako představitelé Viktorky museli po skončení zápasu se sklopenými zraky přiznat, že tuzemský fotbal je zkrátka na mnohem nižší úrovni a probojovat se do prestižní světové soutěže není v současné době reálné…

Rozhodly standardky a také mocný kotel domácích

Plzeňané nastoupili do odvetného utkání s řeckým gigantem Olympiakosem Pireus poměrně nešťastně. Tým nabitý světovými hvězdami se do českého zastupitele opřel s plnou parádou a v prvních deseti minutách vyvinul obrovský tlak, který hosté jen tak tak ustáli. Poté se situace na hřišti poněkud uklidnila a držení míče se přelévalo z jedné strany na druhou, ačkoli gólové šance si i nadále vytvářeli pouze domácí hráči. Viktorka po prvním poločase odcházela do kabin spokojená, jelikož se jí stále dařilo efektivně odolávat silnému tlaku a stav 0:0 na výsledkové tabuli to jenom potvrzoval. Jenže druhá polovina zápasu byla absolutně o něčem jiném.

Plzeň měla v zásadě jen jeden jediný recept na úspěch – v obranném pásmu trpělivě čekat na chybu soupeře a doufat v rychlý brejk, jenž přetaví v branku. To se ovšem nestalo, protože Olympiakos tlačený ohromnou diváckou kulisou začal ostřelovat svatyni gólmana Hrušky tak vehementně, že zlom zákonitě musel přijít. V jednapadesáté minutě se skóre utkání konečně otevřelo. Guilherme si naskočil na skvěle kopnutý roh a domácí rázem vedli o jednu branku. Podobný scénář se opakoval ještě dvakrát, pouze hlavní aktéři se měnili. Jediný gól, který Viktoria neinkasovala ze standardní situace, vstřelil Radim Řezník do vlastní.

Pavel Vrba i Luděk Pernica vzali po zápase vinu jednoznačně na svá bedra

Trenér Plzeňanů Pavel Vrba se již v rozhovoru pro studio České televize nehledal žádné alibistické výmluvy. Následně pro deník iSport sdělil následující zhodnocení neúspěšného klání:

„Nejhorší na tom celém je to, že jsme tři góly dostali ze standardních situací, na které jsme se připravovali. Přesto někteří hráči v osobních soubojích tahali za kratší konec, což byl ne jediný, ale obrovský rozdíl oproti prvnímu utkání. Samozřejmě i kvalita byla na soupeřově straně.“

Vyjádření pro tentýž sportovní deník poskytl i stoper hostí Luděk Pernica, jehož názor na výkon Viktoriánů byl téměř totožný:

„Bylo to oboje. Moc dobře jsme věděli, že standardky dohrávají úplně do konce. Důkazem toho byl poslední gól, kdy to Aleš (Hruška) vyrazil a frajer to dorážel do prázdné branky. Za góly si šli hladově. Musíme se na to podívat, každopádně při každém rohu má každý z nás konkrétního soupeře. Jenže tam vždycky někdo vyplaval. Taky není možné, aby zahrávali tolik rohových kopů. Vlastně ze všeho byli nebezpeční. Vezměte si druhou minutu, kdy hned nastřelili tyč. To je prostě zarážející.“