Šéf Sparty Petr Ton: Chceme ukončit čekání na titul. Jakou posilu chce ambiciózní klub ještě získat?

Sportovní ředitel pražské Sparty Petr Ton má pro novou sezónu jasný cíl. Jak probíhal přesun Dominika Simona a jakou posilu ještě do kádru hledá?

i Zdroj fotografie: HC Sparta Praha
                   

Patnáct let. Tak dlouho čeká pražská Sparta na svůj pátý mistrovský ligový titul v samostatné historii. Podle sportovního šéfa Petra Tona by však nadcházející ročník měl být průlomovým. „Předloni jsme těsně skončili v semifinále, loni ve finále. Chceme ve vzestupné tendenci pokračovat a ukončit dlouhé čekání na vysněný titul. Konkurence je ovšem velmi vyrovnaná, nebude to lehký úkol,“ prohlásil v rozhovoru na stránkách klubu.

Já ale věřím, že jdeme správnou cestou a po krůčkách dojdeme až na vrchol. Po základní části je náš cíl být v první čtyřce. Všichni víme, že titul by po tolika letech Spartě velmi slušel,“ dodává Ton, který chce stavět sparťanský úspěch také na odchovancích. V současném kádru je jich totiž hned šestnáct. „To číslo je velké, nadstandardní. Těší mě, že se do týmu probojovávají mladí, a navíc se naši odchovanci rádi vracejí,“ přiznal.

iZdroj fotografie: HC Sparta Praha

Nejzvučnějším odchovancem, který opět oblékne rudý dres je bezpochyby reprezentační útočník Dominik Simon. Osmadvacetiletý střelec se vrací do Sparty po dlouhém působení v NHL. „Dominik u nás přes měsíc trénoval a když se naskytla šance získat hráče jeho kvalit, nemohli jsme ji opominout. Prošel si NHL, získal důvěru trenérů na mezinárodní úrovni a já si myslím, že hráčů jako on v extralize moc není,“ dodává Ton s tím, že věří v produktivitu zkušeného útočníka.

Ton: Chceme získat dalšího obránce

Sparta bude spoléhat také na výkony silné brankářské dvojice v podobě Jakuba Kováře a Josefa Kořenáře. „Věřím, že bude patřit k nejlepším v lize. Oba dva v přípravě podávali vynikající výkony a my jsme s nimi moc spokojeni. Věříme jim, mají obrovskou kvalitu,“ doplňuje a jedním dechem dodává, že přestupový trhu ze strany tradičního klubu stále není uzavřený. „Když trh dovolí, rádi bychom přivedli ještě jednoho obránce,“ slibuje Ton.

Před několika týdny byl na spadnutí příchod Michala Kempného, ten však nakonec zůstává v NHL. Sparta tak nadále hledá beka světového formátu. „Náš tým má ty nejvyšší ambice a my sháníme beka, který bude v týmu dominovat,“ zakončil. I bez něj si však chce poradit na startu sezóny, již v neděli totiž sehraje úvodní extraligové kolo proti Litvínovu.

Dokáže Sparta získat mistrovský titul?

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články