Šéf Sparty Čupr promluvil o očkování, investici za 100 miliónů korun i přestupech hvězdných talentů

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Ekonomický sektor zažívá po koronavirové pandemii těžké časy, fotbal nevyjímaje. Přesto má za sebou pražská Sparty výrazné investice a podle generálního ředitele klubu Františka Čupra věří, že ročník zakončí v černých číslech.

Podle Čupra musí být jasným cílem Sparty účast v základní skupině evropských pohárů. „Máme za sebou náročné soustředění a teď nás čeká plnění našich předsezonních cílů. Naším jednoznačným cílem je Evropa, nechci říkat, jestli Liga mistrů nebo Evropská liga, to ukáže až čas. Ale základní skupina v Evropě je cíl, ideálně s postupem do jarní části. Cílem je i útok na titul, chceme si ho vzít zpátky,“ prohlásil na tiskové konferenci.

iZdroj fotografie: Reuters
Zdroj fotografie: Reuters

Letenští, kteří v uplynulé sezóně postoupili ze základní skupiny Evropské ligy, dlouhodobě bojovali s koronavirem a několikrát skončili v karanténě. I proto bylo podle Čupra jediným řešením očkování celého mužstva. „V posledních sezonách nás trápí Covid, proto chci sdělit, že všichni hráči a celý realizační tým prošel očkováním,“ uvedl.

„Věřím, že v případě pozitivního testu už to nebude znamenat fatální důsledky v podobě karantény. Je to pro mě zcela zásadní krok, aby se mohlo plynule hrát. V nejbližších dnech dojde k proočkování také celého B-týmu,“ oznámil zkušený manažer.

iZdroj fotografie: Reuters
Zdroj fotografie: Reuters

Ten zároveň promluvil o finanční situaci klubu. „Nové prostory stály klub takřka 100 milionů korun a už z toho je zřejmé, že máme dostatek finančních prostředků nejen na nadcházející sezonu, ale i na sezony, které přijdou. Věříme, že v následující sezoně se dostaneme ekonomicky do černých čísel,“ doufá, avšak dodává, že nelze spoléhat na příjmy související se vstupným.

„Zřejmě to nebude ze vstupného nebo televizních práv, nicméně zřejmě na konci příští sezony dojde k transferu, který nám pomůže výrazně vylepšit finanční situaci,“ prohlásil. Dlouhodobě se spekuluje o odchodu mladých talentů Sparty. Zájem je jak o osmnáctiletého útočníka Adama Hložka, tak o taktéž osmnáctiletého záložníka Adama Karabce.

Zahraniční kluby sledují i stopera Adama Vitíka nebo defenzivního záložníka Ladislava Krejčího mladšího. „Třeba neodejde nikdo, ale dobře víme, že hodnoty hráčů jako jsou Hložek, Karabec, Vitík nebo Krejčí jsou pro naši klubovou kasu do budoucna ohromně zajímavé,“ zakončil Čupr.

zdroj: sparta.cz, transfermarkt.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články