Šéf Slavie Tvrdík promluvil o střídání mezi třemi tyčemi. Kdy nahradí Koláře Mandous?

Šestadvacetiletému brankáři pražské Slavie Ondřeji Kolářovi se nepovedl vstup do nového ročníku a není divu, že řada fanoušků po chybách žádala jeho výměnu. Přesto druhý gólman Aleš Mandous stále šanci nedostal. To by se však podle šéfa klubu Jaroslava Tvrdíka mělo v nadcházejících týdnech změnit.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Jaroslav Tvrdík v obsáhlém rozhovoru pro AREA114 dementoval spekulace o tom, že má za setrvání Koláře mezi třemi tyčemi je i jeho zásluhou. „Důvěra klubového vedení k trenérům je absolutní. Jindřich Trpišovský je pan trenér a naše filozofie stojí na tom, že já trenérovi do práce zasahovat nebudu. On mi nebude zasahovat do mých kompetencí a já mu nebudu zasahovat do jeho. Debata o mé příbuznosti, nepříbuznosti s Kolářem tady není vůbec na místě zaprvé,“ prohlásil

Zadruhé vysvětlení, proč proti Karviné chytal Kolář je relativně jednoduché. Našeho druhého brankáře považujeme za druhého nejlepšího brankáře v České republice, protože je výborný. Proto jsme vzali starého zkušeného devětadvacetiletého brankáře, který je schopen Koláře nahradit. A ta doba přijde, možná už brzo. Ale i Aleš bere antibiotika, je po lehké operaci na palci, nebyl schopen kopat jednou nohou. Takhle jednoduché vysvětlení to je,“ prozradil.

iZdroj fotografie: Reuters

Přesto podle Tvrdíka musí být Mandous na svou premiéru plně připraven. „Jindra asi neměl jinou možnost. Jestliže ten druhý brankář, který k nám teď přišel, s taktikou klubu se zžívá, já na něj mám skvělé reference a těším se na jeho první zápas, který pravděpodobně přijde příští neděli. Buďme otevření, to žádné velké tajemství není vzhledem ke Koliho zdravotním stavu. Já mu strašně věřím, je to strašně lidsky skvělý kluk, což je skvělá zpráva, děkujeme Olomouci. Ale on potřebuje být fit na svoji premiéru,“ ví.

Protože hrát ve Slavii a hrát v Olomouci je úplně něco jiného,“ dodává a s tím, že i Mandous má obavy z reakcí fanoušků v případě, že by stejně jako Kolář v zápasech chyboval. „My jsme si ho přesto a právě proto vybrali. Protože naši trenéři ten styl rizika prostě chtějí, oni si ho žádají. Jindra jim dokonce říká ať riskují, že to nutně potřebujeme. A prostě je to součástí filozofie mého trenéra. Mandy se logicky bojí, že první jeden dva zápasy se mu nepodaří a potom jaká vlastě bude ta fanouškovská atmosféra,“ zakončil Tvrdík.

Zdroj: Jaroslav Tvrdík pro AREA114

Diskuze Vstoupit do diskuze
71 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Řidič zíral tupě před sebe, přesto neviděl semafory s červenou. Nehoda byla nevyhnutelná
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kuriózní trable světového zbrojního průmyslu. Co vše zbrojařům hatí plány a za co vlády vyhazují peníze?
Události247.cz
Události247.cz
Putin: Západ využívá Ukrajince k jedinému účelu
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověký artefakt vyjevil dávnou tajnou zprávu. Objevila se díky staletí starému principu „kouzelného zrcadla“