Šéf Slavie Tvrdík otevřeně promluvil o údajném rasismu trenéra vůči záložníkovi Viktorie Plzeň

Předseda představenstva pražské Slavie se vyjádřil ke kontroverznímu incidentu, který vyvolal záložník Viktorie Plzeň Jhon Mosquera. Ten po prohraném utkání v Edenu obvinil jednoho z trenérů sešívaných z rasismu.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Šéf pražské Slavie se otevřeně vyjádřil k údajně rasistickému chování asistenta pražské Slavie Pavla Řeháka vůči záložníkovi Viktorie Plzeň Jhonu Mosquerovi. Podle vyjádření jednatřicetiletého Kolumbijce na něj měl dlouholetý člen trenérského týmu sešívaných křičet anglické slovo monkey, tedy výraz pro opici. Sám Řehák to bezprostředně po utkání popřel. „Nemáme žádné pochopení jako vedení klubu pro jakýkoli typ rasismu,“ prohlásil Tvrdík pro AREA114.

Kdo by projevil jen náznak rasismu, tak ten ve Slavii nemá co dělat a na tom je absolutní shoda. Problém je, že si nejsme jistí, jestli se ta situace stala. Je pro nás složité to šetřit,“ doplňuje s tím, že Slavia navrhla všem aktérům vyšetřovací strukturu. „Nabídli jsme Plzni a disciplinární komisi zapojení do vyšetřovací komise,“ doplňuje s tím, že tu měl vést nezávislý externí expert. „Nezískali jsme podporu,“ pokračuje.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Plzeň to nepovažovala ze svých důvodů za vhodné,“ dodává s tím, že Slavia se poté snažila skrze klub vyslechnout samotného Mosqueru. „Plzeň nám k němu neumožnila přístup s vysvětlením toho, že mají vrchol sezony a potřebují, aby se hráč koncentroval výkon. Na konci toho procesu dostali výpověď hráče, která je velmi strohá. Podle ní se událost měla stát v průběhu druhé půle,“ uvedl Tvrdík s tím, že vyjádření bylo nejasné.

Prozkoumali jsme mikrofony i záznamy

Není přesně definováno kdy, jestli to bylo po nějakém konfliktu s hráčem, jestli to bylo poblíž naší střídačky… šetříme něco, co se mělo stát a my nevíme kde,“ pokračuje. „Prozkoumali jsme obrazové záznamy a nenašli jsme incident, kdy by se k sobě přiblížili na nějakou požadovanou vzdálenost. Prohledali jsme ruchové mikrofony, které zachytávají velké množství detailů, a ani tam se to neobjevuje,“ přiznává.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Kdyby na něj Pavel Řehák skutečně křičel anglicky slovo monkey, kterému všichni rozumí tak by to muselo slyšet víc lidí. Před střídačkou se pohybují rozhodčí,“ tuší Tvrdík, kterému zároveň přijde zvláštní reakce samotného Mosquery. „Viděl jsem, jak na urážku reagoval hráč Kamara ať byla nebo nebyla rasistická, tak byl uražen a okamžitě reagoval. Tady hráč vypovídá po zápase, ale v průběhu zápasu na ní vůbec nereaguje,“ pokračuje.

Já bych čekal, že po takovémto výkřiku jde k rozhodčímu, svému trenérovi a má to incidenci. Pak je u rozhodčího, kterému ukazuje, že je uplacený. Zdrží se tam, je pln nějakého pocitu, ale toto se objevuje až po zápase až v kabině bez bližšího upřesnění. Proto máme hlubokou pochybnost, jestli se to mohlo stát,“ zakončil šéf představenstva sešívaných.

Zdroj: AREA114

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Řidič zíral tupě před sebe, přesto neviděl semafory s červenou. Nehoda byla nevyhnutelná
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kuriózní trable světového zbrojního průmyslu. Co vše zbrojařům hatí plány a za co vlády vyhazují peníze?
Události247.cz
Události247.cz
Putin: Západ využívá Ukrajince k jedinému účelu
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověký artefakt vyjevil dávnou tajnou zprávu. Objevila se díky staletí starému principu „kouzelného zrcadla“