Šéf Slavie Tvrdík o Ousouovi: Bude o něj do budoucna velký zájem. Zvažovali jsme jeho hostování – SportyŽivě

Šéf Slavie Tvrdík o Ousouovi: Bude o něj do budoucna velký zájem. Zvažovali jsme jeho hostování

Do Edenu dorazil teprve v létě, přesto se švédský stoper Aiham Ousou vinou řady zranění stal již na podzim jednou z důležitých postav obranných řad pražské Slavie.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Když v létě přicházel z druholigového GAIS Göteborg do Edenu jednadvacetiletý Švéd Aiham Ousou, jen málokdo čekal, jak rychle se začlení do sestavy pražské Slavie. Podle trenéra sešívaných Jindřich Trpišovský šlo o shodu náhod. „Aiham byl hozený do vody, my jsme s ním měli trošku jiné plány. Ale je to typ člověka, který se rychle učí, rychle zapadne do kolektivu a po snad třech týdnech byl schopen komunikovat se všemi hráči, s trenéry a vypadalo to, jako by tu působil rok,“ prohlásil pro AREA114.
Podle Trpišovského Ousou ukazoval svou osobnost již při prvotních jednáních. „Když jsme s ním byli na večeři poté, co poprvé přiletěl do Prahy, tak na nás udělal obrovský dojem. Po pár minutách jsme se na sebe dívali a věděli jsme, že jej musíme získat i když o něm tolik nevíme. On je obrovská osobnost a když s ním mluvíte dvě minuty o fotbale tak vidíte, jak tím fotbalem žije, jak ho cítí a ta adaptace je pak velmi rychlá,“ prozradil zkušený kouč.


iZdroj fotografie: Östersund FK

Podle předsedy představenstva klubu Jaroslava Tvrdíka je Ousou vzorným příkladem toho, jak má vypadat posila. „Byl to mladý hráč za skvělou cenu. Je to vzorová práce trenérů, skautingu, analytiků, celého toho našeho zázemí. Vybrali jsme hráče, který hrál druhou ligu ale byl současně kapitánem švédské reprezentace. Má velmi zdravé sebevědomí, povahu, dravost a přišel ze Švédska do Slavie s tím, že se chce ukázat,“ pokračuje.

Do budoucna o něj bude zájem, tuší Tvrdík

To, že nám vypadla celá zadní řada a dostal šanci rychleji, to je pozitivum. Ale kdyby nehrál tak jsme u něj zvažovali hostování a návrat za půlrok nebo rok,“ přiznává. „U něj se to jen shodou náhod zrychlilo, což potvrzuje správnost rozhodnutí vedení. Za mě je to absolutně skvělá a pozitivně zrychlená kariéra toho hráče. Myslím, že o něj bude do budoucna velký zájem i na přestupovém trhu,“ zakončil.

Zdroj: SK Slavia Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 350 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Jak správně zahřívat motor nejen v chladném období? Nesprávným postupem mu zkracujete životnost
ArmádníZpravodaj.cz
Chybná vládní zpráva vyvolala během Studené války jadernou paniku aneb Když se vědci přepočítají
Události247.cz
Ekonom Bartoň: Současná opatření jsou pouze taktická hra. Za chvíli přijde přitvrzování. Jak podle něj bude probíhat?
VědaŽivě.cz
Máte potíže se spánkem a usínáním? Pravidla používaná astronauty NASA vás dostanou do náruče Morfeovy