Schyluje se k prodeji Cristiana Ronalda, ve hře je návrat do Realu

Zdroj fotografie: orangefootballclub.com

Zoufalá doba si žádá zoufalá opatření. Není to tak dávno, co italský klub Juventus Turín přivedl do svých řad jednoho z nejlepších fotbalistů v novodobé historii. Cristiano Ronaldo měl podle tamních představitelů pomoci nejen k zisku domácího poháru, ale také dlouho očekávanému prvenství v rámci Ligy mistrů. Podle posledních zpráv se ale zdá, že dokončit stanovený úkol zřejmě portugalský útočník nestihne. Proč? Stará dáma totiž musí kvůli pandemii koronaviru a s ním spojeném zastavení všech soutěží začít šetřit. A právě Ronaldova výplata může být pro finanční chod klubu naprosto fatální. Ve hře je tak údajně fotbalistův návrat do slavného Realu Madrid.

Všichni si musejí utáhnout opasky

Snahy o ušetření peněz v dobách krize vidíme po celém světě. Sportovní kluby přistupují k radikálním opatřením, kdy hromadné snižování odměn fotbalistův je jen pouhou špičkou ledovce. V mnoha případech dochází dokonce k vyhlašování insolvence nebo rozsáhlému propouštění, které má udržet finanční stabilitu jednotlivých organizací. Italský velikán z Juventusu Turín je sice z ekonomického hlediska poměrně dobře zajištěn, nicméně jeho největší opora Cristiano Ronaldo pobírá v současné situaci přeci jen až příliš moc. V týdenních intervalech údajně pobírá kolem 558 tisíc eur.

Jak z této nelehké situace vybruslit? Podle všeho se po necelých dvou letech schyluje k dalšímu velkému přestupu. Pětatřicetiletý rodák z Madeiry by mohl odejít na 55 milionů eur, což je v přepočtu na naši měnu asi jedna a půl miliardy korun. Ačkoli se stále jedná o astronomickou sumu, je to přibližně o polovinu méně, než za kolik Ronaldo přišel do Juventusu ze Realu Madrid.

Zdroj fotografie: sempreinter.com

A jak správně tušíte, španělský gigant by z Cristiana Ronalda mohl znovu vytěžit maximum. V kuloárech kolují informace, že Bílý balet by se případnému návratu Ronalda do svých služeb nebránil.

Částečně by tak vyřešil krizi kolem útočníků, s níž se momentálně počítá. Mladíkům se dvakrát nedaří a stárnoucí Karim Benzema na všechno sám nestačí, takže by se jakákoli podpora v útočné fázi proklatě hodila. Navíc by to dávalo smysl i z hlediska finančního. Pokud by Real dnes utratil 50 milionů eur a počkal si pár měsíců, mohla by se Portugalcova cena znovu vyhoupnout poměrně vysoko.

Ronaldo už bohužel není dlouhodobě perspektivní

Existuje jeden důvod, proč by Ronaldův přestup do Realu Madrid nedával smysl. Jak už bylo řečeno v předchozí pasáži, nikdo z nás nemládne a ani božský Cristiano nebude ve vrcholné formě věčně. Bílý balet musí myslet na budoucnost a pokud by vedle sebe postavil Ronalda s Benzemou, těžko by si v následujících měsících vychoval adekvátního nástupce.