Schranz hattrickem zařídil vítězství Slavie v Teplicích. Zamotal mi hlavu, přiznal Trpišovský

Slovenský reprezentant Ivan Schranz má za sebou úspěšnou premiéru v základní sestavě pražské Slavie. Sedmadvacetiletý útočník svým prvním hattrickem v kariéře dirigoval výhru 3:1 v Teplicích.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Schranz zaznamenal první branku v červenobílém dresu již ve 22. minutě. Bývalý hráč Jablonce nebo pražské Sparty si naskočil na centr Oscara Dorleyho a bezchybně hlavou zakončil. Teplice však dokázaly vyrovnat. Brankář sešívaných Ondřej Kolář ztratil po kličce ve vápně míč a volný kanonýr David Černý se před prázdnou bránou nemýlil. Přesto Slavia dokázala do konce poločasu vyrovnat.

A opět po spolupráci na trase Oscar Dorley – Ivan Schranz. První jmenovaný po úniku na levé straně našel z druhé vlny dobíhajícího slovenského útočníka, který přidal svou druhou branku v utkání. Svěřenci Jindřicha Trpišovského dokázali zavřšit výhru v 81. minutě. Peter Olayinka nesobecky vybídnul ke skórování Schranze, který poprvé v kariéře oslavil hattrick.

iZdroj fotografie: Reuters

Zamotal mi hlavu hodně, potvrdil velice dobrý výkon z druhého poločasu ve Zlíně a jeho celkové počínání od začátku přípravy. Předvedl skvělý výkon nejen v koncovce. Kdyby si v ní všichni počínali jako on, tak těch gólů mohlo být mnohem víc a mohli jsme mít klidnější průběh utkání,” prohlásil po utkání kouč Jindřich Trpišovský.

„V momentálním rozpoložením ukazuje, že s ním můžeme počítat na jeden z těch ofenzivních postů v základní sestavě nebo na dostřídání. Je to trochu odlišný typ křídla, než máme. Ve druhém poločase jsme viděli, že hrál velice dobře na hrotu, ve Zlíně hrál podhrot. Obrovská výhoda pro nás i pro něj je, že může nastoupit na všech čtyřech těch postech,” dodal.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nadšení po zápase neskrýval ani sám Schranz. „V každém zápase se snažím odvést maximum, a když se to podaří ještě takto gólově, je to úplně skvělé. Dneska to vyšlo, super, nemohlo to být lepší, mám velkou radost,” pokračuje. „Na to, aby byl hráč v základní sestavě Slavie, musí neustále podávat stoprocentní výkony. Konkurence je obrovská, je třeba dokazovat kvalitu na každém zápase, na každém tréninku. Tento zápas mi vyšel, ale to nic neznamená,” zakončil.

zdroj: slavia.cz, onlajny.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kvůli malému hornatému území Náhorního Karabachu mezi Arménií a Ázerbájdžánem zahynuly tisíce lidí, konflikt neutichá
Události247.cz
Události247.cz
„Ukrajincům vstup zakázán!“ Takové nápisy měly být na dveřích některých obchodů. Podle majitelů to není pravda
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Mučení masem, solí či slepičími vejci: I bez složitých nástrojů to byly ohavné praktiky, při kterých lidé prožívali nesnesitelná muka