Sbor rozhodců rozhodl, Martin Hašek má zaplatit Spartě 20 miliónu korun

Martin Hašek mladší je od března bez práce. (zdroj: screenshot youtube.com/Můj první gól)

Spor Martina Haška s pražskou Spartou se chýlí svému konci. Letenský klub na svém webu informoval o tom, že Rozhodčí nález sboru rozhodců FAČR již rozhodl. „Martin Hašek je povinen zaplatit AC Sparta Praha částku 800.000 EUR, v přepočtu více než 20 milionů korun,“ stojí v prohlášení. Rozhodci se zabývali jednostranou výpovědí pětadvacetiletého záložníka z března letošního roku. Rozhodnutí je však nepravomocné, podle informací iSport.cz se Hašek proti rozhodnutí odvolal.

„Rozhodčí nález byl doručen klubu a jeho právnímu zástupci Bronislavu Šerákovi v pátek v dopoledních hodinách,“ uvádí klub na sparta.cz. „Vedení ACS dokument v následujících dnech důkladně prostuduje, nicméně po prvním nahlédnutí je podstatné, že Sbor rozhodců FAČR potvrdil právní výklad ACS, že hráč jednostrannou výpovědí porušil smluvní podmínky mezi ním a klubem,“ dodává.

Sparta je podle rozhodnutí nutna zaplatit Martinu Haškovi jen 150 tisíc korun, Sbor rozhodců uznal jeho nárok na snížení jedné z finančních sancí udělených klubem. Naopak pětadvacetiletý záložník, který je aktuálně bez angažmá, musí zaplatit Letenským téměř dvacet miliónů korun.

Martin Hašek vede spor s letenským klubem od konce letošního ledna, kdy o něj mělo zájem izraelské Maccabi Haifa. Bývalý hráč Bohemians 1905 odmítl odcestovat k soustředení do Španělska, od té doby trénoval jen s B-týmem. Jak informoval sparťanský klubový web, pětadvacetiletý záložník se chtěl vrátit zpět do A-týmu a svému klubu dal ultimátum. Vedení Sparty ho však vyzvalo k dodržování smlouvy a rozhodlo se ponechat ho v rezervě. V březnu se pak Hašek nedostavil na trénink a podal jednostranou výpověď.

„Byla to absolutní dehonestace,“ komentoval celou situaci před časem pro eFotbal.cz Hašek. „Jako za komunistů, když potřebovali zdeptat disidenty… Sparta napsala své prohlášení o tom, že jsem neodcestoval na soustředění způsobem, který téměř zcela zavíral možnost pozdějšího smíru. K tomu přidala pokutu tři sta tisíc korun,“ dodal.

Sparta označila březnovou výpověď za neoprávněnou a žádala náhradu ve výši 55 miliónu korun. Žalobu podal i sám hráč. „Požaduji od Sparty odškodné ve výši šesti milionů korun, protože mi neumožnila vykonávat mou profesi. Plus úroky,“ dodal. Tento návrh však dnes Sbor rozhodců zamítil. Rozhodnutí je však nepravomocné, podle informací iSport.cz se Hašek proti rozhodnutí odvolal.