Šance pro Schicka, Timo Werner si vysnil přestup do Liverpoolu

Lipsko by mohlo přijít o svého hvězdného útočníka Timo Wernera. Ten by podle deníku The Athletic rád vyslyšel volání slavného Liverpoolu FC a zejména trenéra Jürgena Kloppa. Pokud takový scénář skutečně nastane, bude z něj těžit především český reprezentant Patrik Schick.

Zdroj fotografie: dailymail.co.uk

Bundesliga se během uplynulého víkendu jako první z evropských soutěží restartovala. Ačkoli do konce sezóny ještě zbývá několik soutěžních zápasů, už dnes se začíná hovořit o možných letních přestupech. Nejnovější zprávy pak zní z klubu RB Lipsko, který by v následujících měsících mohl přijít o svého hvězdného útočníka Timo Wernera. Ten by podle deníku The Athletic rád vyslyšel volání slavného Liverpoolu FC a zejména trenéra Jürgena Kloppa. Pokud takový scénář skutečně nastane, bude z něj těžit především český reprezentant Patrik Schick, který by se v Německu mohl zabydlet natrvalo.

Timo Werner je v hledáčku mnoha evropských velkoklubů

RB Lipsko vlétlo v roce 2016 do Bundesligy jako raketa a ihned se zařadilo mezi nejlepší německé kluby. Vděčí za to především kvalitnímu zázemí, finančním prostředkům a v souvislosti s nimi také hvězdným hráčům. Mezi nimi pak jednoznačně vyčnívá čtyřiadvacetiletý útočník Timo Werner, který od samého počátku odvádí perfektní výkony a střílí jednu úžasnou branku za druhou. Úspěšné spojení však podle zahraničních médií, konkrétně deníku The Athletic, spěje ke konci. Rodák ze Stuttgartu se totiž dostal do hledáčku mnoha evropských velkoklubů. Údajně jej sledují zástupci Manchesteru United, Chelsea, Barcelony a v neposlední řadě také Liverpoolu.

Právě do klubu vedeného Jürgenem Kloppem by sám Werner zamířil velice rád, pokud by Lipsku na stole přistála adekvátní nabídka. Dokonce prý hovoří o tom, že nikam jinam si ani odejít nepřeje. Kdyby se Liverpool navzdory předpokladům neozval, je fotbalista ochoten dostát platné smlouvě, která končí s úderem roku 2023.

Nutno podotknout, že v čele Liverpoolu by musela stát skupina bláznů, aby se jim talentového útočníka nezachtělo. Jen posuďte sami – neochvějná jednička německé reprezentace, nejlepší střelec Lipska, jeden z nejproduktivnějších hráčů v rámci celé soutěže, hlavní strůjce letošní spanilé jízdy prestižní Ligou mistrů.  Do karet hraje Liverpoolu také současná koronavirová krize, kvůli níž budou kluby ochotné prodávat své hráče výrazně pod cenou, jen aby si zajistily potřebné finance na následující měsíce. Wernerova cena je aktuálně odhadována na nějakých 64 milionů eur. Po „slevě“ však může být pořizovací hodnota o něco stravitelnější.

Patrik Schick vyjde z obchodu jako jednoznačný vítěz

Zdroj fotografie: getfootballnewsgermany.com

RB Lipsko před startem jarní fáze sezóny posílil český útočník Patrik Schick, jehož vedení AS Řím uvolnilo jen na hostování. Jelikož se ale rodák z Prahy uvedl na výbornou, když ve čtrnácti ostrých zápasech nastřílel sedm branek, v kuloárech se začíná hlasitě hovořit o přestupu. Tato zpráva může být v kombinaci s odchodem Timo Wernera velmi dobrým znamením pro Schickovo kariéru. Výrazně totiž klesne konkurence na post útočníka a tím pádem určitě dostane více prostoru se ukázat.