Saha: Marcus Rashford není střelec světové úrovně. Chybí mu smrtící instinkt

Marcus Rashford už odehrál v dresu Manchesteru United více než stovku utkání. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Pravidelně patří mezi opory Manchesteru United, nastupuje i za anglickou reprezentaci. Třiadvacetiletý Marcus Rashford bezpochyby patří ke světové špičce, podle bývalého útočníka Manchesteru United a francouzské reprezentace Louise Sahy je však skvělým útočníkem, nikoli však střelcem. „Marcus Rashford je špičkový útočník, ale ještě to není střelec světové úrovně,“ řekl pro Gentingbet.

„Když se podíváte kolem, není moc hráčů, kteří hrají za velké kluby jako Manchester United a vystupují i na velkých turnajích za svou zem,“ naráží Saha na Rashfordovo působení v ostrovní reprezentaci. „Ale Rashford udělá cokoli se po něm žádá. Dokáže bránit, když potřebujete a dokáže i skutečně útočit a tvořit vlastní góly, skórovat z přímých gólů. Je to top útočník,“ pokračuje.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

I proto se Rashfordovi, který je klenotem ofenzivy Manchesteru United, letos příliš nedaří. V deseti utkáních nasbíral tři branky proti Brightonu, West Hamu United a Nweastle, ani jedna však neznamenala pro Rudé Ďábly přímo zisk tří bodů.

Střelec je jiný druh

„Ale střelec je jiný druh,“ tvrdí. „Střelec je někdo, kdo je opravdu dychtivý a vidíte na jeho tváři, že chce dát gól vždycky a bude se soustředit na maximum tak, aby dosáhl pozice, ze které může skórovat. Střelec má být prostě smrtící,“ pokračuje bývalý hráč Tottenhamu Hotspurs, Evertonu nebo Manchesteru United.

„To jsem se naučil z hraní s hráči jako Ruud Van Nistelrooy nebo David Trezeguet. V tuto chvíli Marcus Rashford není střelec světové úrovně, ale opravdu skvělý útočník,“ pokračuje. „Rashford je ale stále mladý a má potenciál toho dosáhnout – i Cristiano Ronaldo začínal na určité pozici a dnes je nejlepším střelcem, jakého si můžete představit,“ uvedl.

„Být střelec je přístup, ve kterém všechno podrobíte gólům, jsou schopni křičet na jakéhokoli hráče, který jim nedá míč v dobré pozici. Protože vy byste skóroval,“ dodává. Přesto Saha doufá, že se třiadvacetiletý Angličan postupem času k této kvalitě dostane.