Šachy ve Slavii, vedení poslalo milionovou nabídku do Olomouce

Zdroj: Pixabay.com

SK Slavia Praha s největší pravděpodobností přijde o svého dvorního záložníka Tomáše Součka, o jehož služby projevil eminentní zájem anglický West Ham United FC. Jak si s touto bolestnou ztrátou hodlá poradit? Ačkoli disponuje na české poměry opravdu širokým kádrem, na přestupovém trhu rozhodně nelení a posílá nabídky nečekaných rozměrů. K vedení Sigmy Olomouc kupříkladu doputovala zpráva, že stopera Davida Zimu hodlá vyplatit ohromnými třiceti miliony korun. Ladislav Takács by se díky tomu mohl přesunout na střed zálohy, kde se cítí jako ryba ve vodě.

Mladý, ale podle Trpišovského s obrovským potenciálem

Teprve devatenáctiletý David Zima na podzim odehrál pouze dvě soutěžní utkání v A týmu Sigmy Olomouc, což na první pohled není žádná velká sláva. Přesto však jeho jméno momentálně rezonuje českými zpravodajskými weby, protože zájem o něj projevila mistrovská Slavia. Ta musí mít těžkou hlavu z pravděpodobného odchodu Tomáše Součka, který dlouhá léta patřil k základní stavebním kamenům sestavy. Jenže nabídka West Hamu se prostě nedala odmítnout a pokud se hráč s anglickým celkem dohodne, bude vymalováno.

Na pozici středního záložníka už si brousí zuby Ladislav Takács, jehož jsme během podzimních zápasů vídali především jako stopera. Tam se mu rozhodně nevedlo špatně, nicméně jeho hlavní zaměření patří právě do středu hřiště. Právě David Zima by měl proto zaujmout jeho místo v obraně, byť zkušenostmi zatím příliš neoplývá. Jindřich Trpišovský v něm vidí fotbalistu s obrovským potenciálem a určitě nám dáte za pravdu, že ve svém úsudku se tento trenérský mág většinou nemýlí.

Nabídka, která se v podstatě nedá odmítnout

Olomouc stejně jako většina klubů nerada přichází o své mladé talent. Jenže v tomto případě se zřejmě neubrání vábení peněz, které ze Slavie mohou doputovat. Klub na samotném počátku údajně nabízel 12 milionů korun, následně nabídku dvojnásobně zvýšil a nyní už počítá s investicí minimálně 30 milionů korun, což je za fotbalistu bez zkušeností opravdu nadstandardní odměna. Jak navíc uvedl sportovní ředitel Jan Nezmar, Sigmě to může přinést benefity i do budoucna:

„Vzhledem k současné situaci jde o velmi nadstandardní částku, kterou bychom zaplatili už teď. Navíc by Olomouc profitovala na jeho kariérním vývoji, kterému věříme a který máme podložený například nedávným případem Alexe Krále. Pro kluby jako Olomouc nebo Teplice je to významná záležitost.“

Pokud bude přestup dotažen do konce, Sigma Olomouc tak během zimy uzavře druhý úspěšný prodej, jenž „polechtá“ klubovou kasu. Určitě si pamatujete na nedávný přesun Jaroslava Plška do maďarského Puskás Akadémia FC za 14 milionů korun.

Foto: Pixabay.com