Sáček před Libercem: Už není kam couvat. Co bude podle něj klíčem k úspěchu Sparty?

Ukončit výsledkovou krizi. Takový je hlavní cíl pražské Sparty před utkáním se Slovanem Liberec, domácí však na Letné nečeká snadný souboj.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Nejprve remíza proti ostravskému Baníku, poté porážka proti francouzskému Lyonu, debakl na Slovácku a prohra proti skotským Rangers. Pražská Sparta v posledních utkáních tápe a radost z vítězství si mohli hráči letenských užít v uplynulých pěti utkání jen proti Teplicím. Přesto asistent kouče Pavla Vrby Zdeněk Bečka věří, že právě proti Slovanu Liberec dají jeho svěřenci zapomenout na předchozí nezdary.

Vždycky po takovémto utkání, kdy prohrajete a mrzí vás to, tak je to horší ty kluky namotivovat, ale já věřím, že se nám to povede a v neděli proti Liberci předvedeme zase náš výkon,“ přiznal pro Sparta TV a jedním dechem podotknul, že i proti skotským Rangers se hráči přesvědčili o svých kvalitách. „Přesvědčili jsme se, že i s takovým mužstvem jako je Rangers se dá hrát,“ pokračuje.

iZdroj fotografie: Reuters

Měli jsme pasáže, kdy jsme byli lepší, samozřejmě potrestali nás po individuálních chybách a o tom ten fotbal je. Ale přesvědčili jsme se, že hrát se dá a pokud navážeme na ty dobré pasáže tak věřím, že zvítězíme,“ doplňuje. Podle Bečky bude stěžejní také hra obránců, Sparta totiž na utkání bez inkasované branky čeká déle než měsíc. „Dobrá obrana je základ útoku. Teď se nám to momentálně nedaří,“ míní.

Není kam couvat, ví Sáček

Ale já věřím, že jsme si probrali chyby, které se staly a kluci se z toho poučí. Musíme se z tohohle dostat a věřím, že to bude s Libercem,“ doplňuje. Podle středopolaře Michala Sáčka je povinností Sparty utkání s aktuálně desátým mužstvem ligové tabulky zvládnout.  „Víme, že už není kam couvat. Ten zápas musíme zvládnout, jakkoliv a tak do toho také půjdeme,“ burcuje.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Od začátku sezony se Liberec zvedl, nejdříve byl strašně dole, ale teď má už lepší výsledky. I tak k tomu musíme přistupovat a nepodcenit soupeře. Musíme se na to maximálně připravit a zvládnout to,“ pokračuje pětadvacetiletá opora zadních řad mužstva Pavla Vrby. „Čtvrteční nezdar musíme hodit za hlavu, ale to jsme říkali i po Slovácku a nepodařilo se to. Jinak to ale nejde. Ty tři body prostě musíme získat,“ míní.

Zdroj: AC Sparta Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Řidič zíral tupě před sebe, přesto neviděl semafory s červenou. Nehoda byla nevyhnutelná
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Kuriózní trable světového zbrojního průmyslu. Co vše zbrojařům hatí plány a za co vlády vyhazují peníze?
Události247.cz
Události247.cz
Putin: Západ využívá Ukrajince k jedinému účelu
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověký artefakt vyjevil dávnou tajnou zprávu. Objevila se díky staletí starému principu „kouzelného zrcadla“