S Feninem při grilování podpálil byt, pak zamířil do Sparty. Jenže neuspěl

STORY: Jeho příběh o grilování po boku Martina Fenina dlouho plnil titulky tuzemských médií. Proč jej o sedm let později získala pražská Sparta?

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Zahrál si německou Bundesligu, španělskou La Ligu a se švýcarskou Basilejí získal tři mistrovské tituly. Pravý obránce Markus Steinhöfer měl za sebou v devětadvaceti letech bezpochyby úspěšnou kariéru. Odchovanec Bayernu Mnichov, který si zahrál i za Real Betis nebo Red Bull Salzburg, však strávil uplynulé dva ročníky ve druhé německé lize a toužil po návratu na výsluní. Kývnul proto na nabídku pražské Sparty, která v té době hledala náhradu za odcházejícího Pavla Kadeřábka.

„Poslední sezónu neměl Markus výraznou, jinak ale má vynikající historii,“ avizoval tehdejší kouč Zdeněk Ščasný při přesunu. Steinhöfer podepsal na Letné víceletou smlouvu a těšil se na boje o mistrovský titul i putování Evropskou ligou. „Radek Kováč mi říkal, že Sparta je česká špička. To byl důvod proč říct ano. To mě motivuje, chci vyhrávat tituly,“ uvedl a jedním dechem dodal, že zná řadu českých slovíček. „Nejsou ale slušná,“ řekl s úsměvem.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

A není divu. V létě 2008 se totiž po boku tehdejšího reprezentačního útočníka Martina Fenina objevilo jeho jméno na titulcích celostátních médií. Tehdejší spoluhráči z Eintrachtu Frankfurt společně pobývali v podkrovním bytě, kde probíhalo i časté grilování na balkóně. Jenže po defektu vadného přístroje se část jejich bytu vznítila a způsobila škodu, kterou deník Bild vyčíslil na více než 2 miliony korun.

Po půlroce jej Sparty vyřadila, nastupoval za juniorku

Teď se tomu všichni smějeme, ale tenkrát to moc vtipné nebylo. V době působení ve Frankfurtu se nám stalo pár nepříjemností, a po tomhle menším grilování jsem se stal známým i tady v České republice,“ komentoval situaci s odstupem iSport.cz. Jenže ani fotbalově nezažíval Steinhöfer v tuzemské lize pozitivní období. Během prvních utkání sice nasbíral pět asistencí, jenže jeho výkony zůstávaly daleko za očekáváním. Často kazil, měl problémy se zpracováním míče, důrazem a postupně ze sestavy vymizel.

Kritikou na jeho adresu nešetřil ani trenér Ščasný, který jej po podzimu vyřadil z kádru. „Spolehli jsme se na doporučení. U dalších přestupů se to nestane,“ kroutil hlavou tehdejší generální ředitel Sparty Aleš Kotalík pro iSport.cz. Němec si však nové angažmá najít nedokázal a na Letné zůstal i pro jarní část. Nastupoval však pouze v juniorské soutěži. V létě se přesunul do bundesligového Darmstadtu, s nímž o rok později sestoupil. Posléze hrál za celek ze čtvrté německé ligy VfB Eichstätt než v létě 2019 v pouhých třiatřiceti letech ukončil kariéru.

Vzpomínáte si na působení Markuse Steinhöfera v pražské Spartě?

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články