S čím se musí Viktoria Plzeň vypořádat po odchodu Pavla Vrby

Foto: twitter.com

Zkušený kouč Pavel Vrba opouští Viktorii Plzeň a vydává se na další, zahraniční štaci. Oficiálně bylo potvrzeno, že nově povede bulharský Ludogorec Razgrad. Co po sobě na Západě Čech zanechává? Tým na druhém místě tabulky s nepochybnou dávkou kvality, který ovšem potřebuje pořádnou vzpruhu, aby se vymanil z herní krize. V tomto článku jsme se vám rozhodli sepsat všechny věci, kterými se bude vedení klubu muset v brzké době zabývat.

1. Hledání nového trenéra

Viktoria Plzeň už musela jednou život po Pavlu Vrbovi řešit a popravdě si s tím moc dobře neporadila. Zdeněk Bečka (tým vedl dočasně), Dušan Uhrin mladší, Miroslav Koubek, Karel Krejčí ani Roman Pivarník se na lavičce Západočechů dlouho neohřáli a odcházeli jako spráskaní psi. Nyní je tedy potřeba najít někoho, kdo bude vycházet s náročným vedením a zároveň pozvedne hru Plzně na úplně jiný level.

Nabízí se jméno Adrián Guľa, které je známé především našim slovenským sousedům. Čtyřiačtyřicetiletý stratég si vydobyl skvělé renomé v Žilině i reprezentační jednadvacítce, takže Viktoria Plzeň by pro něj byla dobrým krokem kupředu. Guľa navíc dobře pracuje s mládeží, což přestárlému týmu jedině prospěje.

2. Šance pro mladé hráče, kteří jsou momentálně na hostování

Viktoria Plzeň disponuje velice silnými mladíky, kteří o svou šanci ovšem bojují v sestavách jiných týmů. Milan Havel skvěle pracuje v Bohemians 1905, Pavel Bucha se zas rozehrál v Mladé Boleslavi. Zapomínat nesmíme ani na teprve osmnáctiletého Pavla Šulce v Opavě. Svou šanci si zaslouží rovněž Christián Herc, jenž momentálně nastupuje jen v rámci B týmu. S příchodem Adriána Guľy se mohou poměry v Plzni výrazně změnit. Zkušení fotbalisté získají ve zmíněných hráčích kvalitní konkurenci a pokud si své místo v základní sestavě budou chtít udržet, musejí pořádně zabrat.

3. Rada starších může opustit klub, kde zanechala výraznou stopu

Počty starších hráčů v kádru Viktorie Plzeň se před sezónou 2019/2020 značně ztenčily. Odešli Marek Bakoš, Daniel Kolář či Milan Petržela. Otazníky nyní visí nad krajním obráncem a známým potížistou Davidem Limberským, který má sice na spoluhráče dobrý vliv, nicméně v poslední době bojuje s pohrouženým zdravotním stavem. V létě mu navíc končí smlouva a spekuluje se, že mu vedení další nenabídne. Záleží v podstatě jen na tom, jak se fotbalistovi povede jarní část ročníku.

Ani Roman Hubník nemá pozici v kádru Viktorie stoprocentně jistou. Pravda, když nastoupí, vždycky na ruku navlékne kapitánskou pásku a na hřišti patří k nejlepším. Bohužel ovšem nemládne a i Pavel Vrba v posledních zápasech raději vsázel na někoho z tria Hejda/Pernica/Brabec. Pětatřicetiletý Hubník se stále ještě loučit nechystá, proto se hodně mluví o jeho případném návratu do domácí Sigmy Olomouc.

Foto: twitter.com