Rýsuje se velký přestup? Jadon Sancho se v Dortmundu cítí poníženě

i Foto: sportsindiashow.com
                   

Podle zákulisních zdrojů ze zahraničí se prý schyluje k dalšímu velkolepému přestupu. Jeho hlavními aktéry mají být mladičký talent Jadon Sancho a jeho současný klub Borussia Dortmund. Sancho má letos na kontě zatím čtyři branky a šest gólových asistencí, takže z pohledu statistik by obě strany nemohly býti spokojenější. Nicméně problém bují někde úplně jinde. Devatenáctiletý mladík se prý cítí „poníženě a bez jakékoli ochrany“, tudíž by v brzké době rád změnil působiště a posunul tak svoji hvězdnou kariéru zase o krůček dál. Kam by mohl zamířit? V zásadě se hovoří hlavně o Barceloně, Liverpoolu, Manchesteru United a Realu Madrid.

Špatné vztahy mezi vedením klubu a fotbalistou se zrodily v říjnu

Devatenáctiletý rodák z Londýna vstoupil do nového ročníku Bundesligy více než uspokojivě. V úvodních pěti kolech vstřelil tři branky a k nim připojil další čtyři asistence. Od té doby se jeho produktivita sice o něco zhoršila, přesto ovšem bezpochyby patří k těm nejlepším hráčům, kterými aktuální sestava Borussie Dortmund disponuje. Jenže vztah mezi vedením a hráčem hodně skřípe. Proč? Všechno to začalo přibližně v polovině měsíce října. Tehdy byl Jadon Sancho vyřazen ze sestavy pro zápas s Mönchengladbachem. Důvodem prý bylo opětovné nedodržení návratu z reprezentačního srazu.

Trenér Lucien Favre tuto skutečnost komentoval následovně:

„Máme zodpovědnost vůči klubu a v tomto případě i za zdravý kádr. Je suspendován jen pro jeden zápas. Jadon je dobrý chlapík, ale je také velmi mladý. Mohl by testovat své limity, proto jsme se jej rozhodli nepovolat.“

Bouře mezi Favrem a Sanchem postupně nabírá na síle

Pomyslnou třešničkou na dortu se stal zápas proti slavném Bayernu Mnichov. V něm Borussia krátce po úvodním hvizdu prohrávala rozdílem jediné branky a trenér Lucien Favre se rozhodl učinit první změnu v sestavě už v 36. minutě. Z trávníku odvolal právě Jadona Sancha, který to vnímal jako ohromnou křivdu. I v tomto případě se kouč odvolával na fotbalistův zdravotní stav:

„Byl několik dnů zraněný a nemohl trénovat. Včera se vrátil do tréninku, ale myslím, že jak jste sami mohli vidět, dnes prostě nebyl dost dobrý. Zraněný nebyl.“

Podle portálu The Athletic se schyluje k hvězdnému přestupu, protože Jadon Sancho takové jednání dlouho psychicky nevydrží. Podle tamních novinářů se po zápase s Bayernem cítil poníženě a v roli obětního beránka, který se svými zaměstnavateli pranic nezmůže. Kolem mladého Angličana v poslední době krouží řada významných klubů. Zájem má ale především čtveřice Barcelona, Liverpool, Manchester United a Real Madrid. Pokud by se některým z těchto směrů vydal, Dortmund by si pořádně namastil kapsy. Záložníkova tržní hodnota je nyní 2,55 miliardy korun.

Foto: sportsindiashow.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články