Rýsuje se návrat Messiho do Barcelony? Prezident klubu Laporta otevřeně nastínil plány

Od odchodu Lionela Messiho z Barcelony do PSG uplynul rok. Prezident katalánského klubu Joan Laporta nyní otevřeně promluvil o možnosti návratu argentinské hvězdy na Camp Nou.

i Zdroj fotografie: Paris Saint-Germain
                   

S klubem, ve kterém strávil celou svou kariéru, se nedokázal dohodnout na nové smlouvě a musel Barcelonu opustit. Hořký konec Lionela Messiho před rokem plnil titulky světových médií a jeho přesun do francouzského PSG patřil mezi nejsledovanější transfery historie. „Udělal jsem, co jsem musel, abych upřednostnil instituci před nejlepším hráčem naší historie,“ přiznal nyní pro CBS Sports bez skrupulí prezident klubu Joan Laporta.

Rád by ovšem přivítal pětatřicetiletého útočníka zpět na Camp Nou. „Cítím se vůči Messimu morálně zavázán. Je to nejlepší hráč v naší historii a já udělám vše pro to, aby mohl prožít nejlepší konec své kariéry v dresu Barçy. Rád bych ho přivedl zpět. Nebude to snadné, ale myslím, že se správnou strategií bychom to mohli dokázat,“ míní Laporta a jedním dechem dodává, že přivést Argentince zpět do mateřského klubu je pro něj zásadním cílem.

iZdroj fotografie: Reuters

Uděláme vše pro to, aby Messi ukončil kariéru v Barceloně a aby mu všichni tleskali,“ řekl a zároveň přiznal, že konec sedminásobného držitele Zlatého míče v Katalánsku zdaleka neprobíhal podle představ. „Bylo to těžké období. Myslím si však, že nyní musíme pracovat na tom, aby Messi ukončil kariéru opět v dresu Barcelony. Uděláme všechno pro to, abychom mu dopřáli takový konec, jaký si zaslouží,“ zopakoval prezident Barcelony.

Laporta: Máme strategii, jak ho získat

Messimu, který s Barcelonou získal všechny hlavní trofeje včetně čtyř triumfů v Lize mistrů, končí v Paříži smlouva již po aktuální sezóně. Barcelona by si ho tak mohla zavázat jako volného hráče již v prosinci. „Máme strategii, jak ho získat zpět do Barcelony. Barça Lea miluje, fanoušci ho milují a já ho miluji také. Udělám, co bude v mých silách,“ dodal Laporta, který se vyhnul odpovědi, zda by Argentinec musel přijmout výrazně nižší plat. „Uvidíme. Teď není nejlepší chvíle o tom mluvit, protože je hráčem PSG a má ještě rok smlouvu, což musíme respektovat,“ zakončil.

Měl by se Messi vrátit na Camp Nou?

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články