Rýsuje se megapřestup! Griezmann opouští Atlético, vábí jej Barcelona

i Foto: stuff.co.nz
                   

Podle dosavadních informací to vypadá, že letošní letní přestupové okénko bude ve znamení velkých přestupů. Kromě nejisté pozice Paula Pogby v Manchesteru United nebo budoucnosti Edena Hazarda u londýnské Chelsea se nyní do spekulačních hrátek zapojil také Antonie Griezmann, který dlouhá léta hájil barvy Atlética Madrid. Vedení klubu i své fanoušky na sociálních sítích zasáhl zprávou, že se chystá hledat nové výzvy mimo Madrid. Většina fotbalových nadšenců i novinářů se posléze shodla, že za jeho rozhodnutím stojí vážný rázem Barcelony, která před startem nové sezóny hodlá pořádně zamíchat se sestavou! Jak moc jsou tyto zprávy reálné?

Z Griezmanna v Atléticu vyrostl hráč světové úrovně

Rodák z Francie nastartoval svou profesionální fotbalovou kariéru až v roce 2009, když mu bylo 18 let. Není tedy typickým příkladem hráče, který si ve mládežnickými kategoriemi velkého klubu a posléze dostal šanci u A-týmu. Jeho cesta byla mnohem složitější. Jeho prvním zaměstnavatelem se stal španělský druholigový Real Sociedad, kde mladý podhrotový útočník nasázel 53 branek během pěti let. Díky tomu na sebe upoutal pozornost prvoligových celků, z nichž největší štěstí mělo právě Atlético, kterému se podařilo ulovit fotbalistu do svých řad.

V madridském celku se Griezmann postupem času vypracoval mezi nejlepší fotbalisty světa, což dokazuje i nadále. Na kontě má už 133 branek, které nasbíral během pěti sezón ve španělské nejvyšší soutěži. Stal se z něj platný člen francouzské reprezentace, s níž vystoupal až na vrchol mistrovství světa v roce 2018, byl jmenován nejlepším hráčem finále a druhým nejlepším střelcem turnaje. Ještě téhož roku měl na blízku dokonce zisk zlatého míče, kdy solidně zamotal hlavy dosavadním tahounům ankety Lionelovi Messimu a Cristianu Ronaldovi. Nakonec se však umístil až na třetím místě právě za těmito fotbalisty.

Atlético mu začalo být malé, láká jej Barcelona

Griezmann patří mezi fotbalisty, kteří rozhodně nezapomínají, odkud jejich prvotní úspěchy vzešly. O svých pocitech se rozpovídal na sociálních sítích:

„Rozhodl jsem se odejít, mít před sebou nové výzvy. Nebylo to pro mě jednoduché vydat se touto cestou, ale tak to cítím a potřebuji to. Poté, co jsem mluvil s trenérem Simeonem, ředitelem Gil Marínem a lidmi z kanceláří, jsem chtěl mluvit i s vámi, fanoušky Atlética. Vždycky jste mi projevovali velkou náklonnost a lásku. Vždycky vás budu mít ve svém srdce. Bylo to pět neuvěřitelných let, moc jsem si to užíval, na hřišti jsem vždycky odevzdal všechno.“

Pokud se skutečně potvrdí slova zahraničních médií a Griezmann se stane posilou Barcelony, zaplatí za něj katalánský gigant více než 200 milionů eur, což je aktuálně jeho výstupní klauzule. Fotbalista si určitě polepší i platově, momentálně 23 milionů eur ročně. K přestupové senzaci je prý hodně blízko.

Foto: stuff.co.nz

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články