Ruský útočník v Olomouci neuspěl, míří za Komličenkem. Nebyl ochotný se přizpůsobit českému prostředí, zní z klubu

Projekt, který olomoucké Sigmě nevyšel. Příchod dvaadvacetiletého ruského útočníka Jegora Golenkova na Hanou měl být novou cestou, rodák ze Samary se však nedokázal prosadit.

i Zdroj fotografie: PFC Krylia Sovetov Samara
                   

Pouhý půlrok vydržel na olomouckém Andrově stadionu ruský útočník Jegor Golenkov po svém příchodu ze Samary. Dvaadvacetiletý talent tamního fotbalu, který má na svém kontě i starty za mládežnické výběry, se však nedokázal v olomoucké Sigmě prosadit a míří zpět do rodné země. Tam bude vedle bývalého kanonýra Mladé Boleslavi Nikolaje Komličenka bojovat o udržení v dresu aktuálně čtrnáctého Rostova.

Projekt příchodu Jegora do českého fotbalového prostředí nebyl zpětnou optikou úspěšný po sportovní stránce, ale vzhledem k tomu, že přicházel jako volný hráč bez smlouvy a nyní se podařilo realizovat jeho přestup do Rostova, není to pro Olomouc negativní zkušenost,“ přiznal na stránkách klubu sportovní manažer Ladislav Minář. Ten jedním dechem dodává, že Sigma nové cesty nelituje a příchody z východních zemí nezavrhuje.

iZdroj fotografie: SK Sigma Olomouc

Nelitujeme toho, že jsme tuto cestu vyzkoušeli a do budoucna ji nevylučujeme. Varianta využití talentovaných ruských hráčů z akademií tamních velkých klubů už se v Česku osvědčila. Vždy je to nicméně jiný příběh se spoustou proměnných. V případě Jegora se jednotlivé části skládačky jednoduše nepotkaly,“ doplňuje s tím, že problém u Golenkova nastal jak v aklimatizaci, tak v nedostatku formy a zdravotních potížích.

Aklimatizace neprobíhala bez problémů, zní z klubu

Právě proto nakonec ruský útočník neodehrál za Sigmu ani jedinou minutu. „Jegor nedorazil v ideální fyzické kondici, na které v prvních týdnech musel zapracovat. Ihned poté, co dohnal tréninkové manko, se bohužel zranil a lékařský zákrok včetně následní rehabilitace absolvoval v Německu,“ míní Minář s tím, že navíc bylo náročné v rámci aktuální mezinárodní situace sehnat víza pro ruského útočníka do Česka.

iZdroj fotografie: PFC Krylia Sovetov Samara

Je pravdou, že ani aklimatizace Jegora v českém prostředí neprobíhala bezproblémově. Nebyl ochotný přizpůsobit se českému prostředí. I v důsledku zdravotních obtíží nebyl mentálně nastaven pozitivně. Přestože si tréninkové povinnosti plnil na sto procent, opakovaně vyjádřil přání vrátit se domů. Když se tedy s nabídkou ozval Rostov, byla to vítaná varianta pro všechny strany,“ zakončil Minář na stránkách klubu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články