Rumuni? Tahy mimo hřiště a arogance, očekává kouč Liberce Hoftych. FCSB kvůli koronaviru nakupuje

FCSB si v posledním kole rumunské ligy poradilo s nováčkem z Arge 3:0. (zdroj: fcsb.ro)

Liberecký boj o Evropskou ligu pokračuje. Severočeši se představí v Rumunsku, kde se utkají s pátým týmem loňské tabulky tamní nejvyšší soutěže FCSB. Jenže klub kontroverzního podnikatele Gigi Becaliho, bukurešťský klub má vinou koronaviru k dispozici jen deset hráčů do pole a schyluje se k rychlým nákupům. 

Podle rumunského serveru DigiSport již FCSB požádalo UEFU o odložení utkání, ta se však zatím nevyjádřila. I proto majitel klubu Gigi Becali podle informací tamních médií dolaďuje takřka bláznivý obchod. Z Astry Giurgiu, na jejímž hřišti by se mělo utkání odehrát, si vypůjčí hned čtveřici hráčů s tím, že nastoupí jen do utkání proti Liberci.

Majitelem FCSB je kontroverzní podnikatelGigi Becali. Devátý nejbohatší Rumun proslul svéráznými kroky, často sám z tribuny skrze asistenty uděloval hráčům pokyny. (zdroj: facebook.com/digisport.romania)

FCSB se tak během několika hodin stal pro svěřence kouče Hoftycha velkou neznámou. „Trenéři nás připravují na všechny varianty. Zatím to vypadá tak, že se bude hrát ve čtvrtek večer,“ řekl pro klubový web záložník Jakub Hromada. „Na jednu stranu je to určitě výhoda, že FCSB nebude mít tolik hráčů k dispozici,“ pokračuje.

„Na druhou stranu ale nevíme, s čím na nás nastoupí. S jakými hráči a jakou taktikou. Materiály máme, ale těžko něco nastudovat. Je to dost ošemetné, protože vůbec nevíme, s kým nastoupí. Máme po tréninku a čekáme na večerní info. Každopádně jsme připravení a věříme v postup,“ doufá čtyřiadvacetiletý slovenský reprezentant.

Podle kouče Pavla Hoftycha se vinou mimořádné situace zvýšili šance na případné pokračování v Evropské lize. „Kdyby soupeř hrál v plné sestavě, byli bychom určitě outsiderem. Šance by byly vzhledem k jednomu zápasu bez odvety malé, teď se však pomalu vyrovnávají,“ uvedl pro fcslovanliberec.cz

„Neříkám, že jsme favoritem – to určitě ne. Stále jedeme na nepřátelskou půdu a vím, že Rumuni dokáží soupeři znepříjemnit pobyt i tahy mimo hřiště a arogancí,“ pokračuje Hoftych. Utkání začíná v 19:30 a přímým přenosem ho vysílá stanice Nova Sport 1.