Rozzuřený majitel Nottinghamu naháněl v tunelu rozhodčího. Musela zasahovat ochranka

Rozzuřený majitel Nottinghamu Marinakis se po porážce 0:1 s Liverpoolem v útrobách stadionu pustil do rozhodčího Tierneyho. Co ho vytočilo?

i Zdroj fotografie: Nottingham Forest

Ještě v 8. minutě nastavení hrál Nottingham s Liverpoolem 0:0. Jenže pak přišla poslední standardka a z ní Darwin Nunez hlavou rozhodl o vítězství Reds. Po závěrečném hvizdu se na trojici rozhodčích sesypal realizační tým Forest. A výrazně dával najevo nespokojenost. Padly i ostřejší výrazy. Steven Reid z trenérského týmu domácích za to viděl červenou kartu. Korunu všemu nasadil majitel Nottinghamu Evangelos Marinakis, který v tunelu naháněl hlavního rozhodčího Tierneyho. Uklidnit (a vyvést) rozčileného Řeka musela bezpečnostní služba. Co domácí tak naštvalo?

Kdo měl rozehrávat?

Vše se točí kolem 96. minuty. Rozhodčí přerušil hru, když po rohu před brankou Liverpoolu zůstal ležet Ibrahima Konaté a držel se za hlavu. V té chvíli měl míč mimo šestnáctku v držení domácí Callum Hudson-Odoi. Po odpískání odkopl Luiz Diaz míč zpět k brance Reds. Když se po chvilce dal Konaté dohromady, následoval míč rozhodčího. Paul Tierney ho ale místo domácích nechal rozehrávat brankáře Kellehera. O chvíli později hosté rozhodli.

Darwin Nunez rozhodl zápas na hřišti Nottinghamu v 99. minutě.
iZdroj fotografie: Depositphotos

Sky Sports News k tomu zmiňuje, že podle pravidla IFAB 8.2 měl rozehrávat míč rozhodčího Nottingham. „Rozhodčí upustí míč pro hráče týmu, který se naposledy dotkl míče v pozici, kde se naposledy dotkl hráče,“ cituje Sky Sports News. Bývalý rozhodčí Mark Clattenburg, který pískal Premier League 13 let a nyní působí jako analytik rozhodčích v Nottinghamu, s Paulem Tierneym po utkání nemluvil. Šel jsem do šatny rozhodčích, ale nepustil nás dovnitř,“ poznamenal Clattenburg s tím, že zatím neví, jestli budou Forest podávat stížnost.

Divočina v tunelu

Dění v tunelu, kde se majitel Forest pustil do rozhodčích, zaznamenal reportér BBC 5Live Rob Scofield. „Takové scény v tunelu vidíte jen zřídka. Viděli jsme Stevena Reida, jak je frustrovaný. On a majitel Forest Evangelos Marinakis pronásledovali Paula Tierneyho a Grahama Scotta až do místnosti rozhodčích. (Marinakis) na ně křičel: „Respektujte hráče, respektujte hráče. To se děje každý týden. Respektujte hráče,“ cituje deník The Sun Schofielda.

Trenér Nottinghamu Nuno Espirito Santo na tiskové konferenci odmítl říkat cokoliv k výkonu sudích. Rozhodčího nebudu komentovat. Prosím, netrvejte na tom, nebude to dobré,“ prohlásil Nuno. Kouč Liverpoolu Jürgen Klopp zmínil, že moment, který domácí nahněval, se odehrál i v první půli, jen měly týmy prohozené role. „Stalo se to úplně stejně jako v prvním poločase, jen naopak. Očekával jsem, že se to stane přesně takhle, protože se to tak stalo v prvním poločase,“ uvedl kouč Reds.