Rozloučit se s fanoušky? Zapomeň a táhni! Místo důstojného konce po 13 letech vyřadili klubovou legendu ostudně z kádru

Třináct let strávených ve službách Juventusu? Nový sportovní ředitel na to nebral ohledy a Leonarda Bonucciho doslova vykopl. Navíc klubové legendě nedovolil rozloučit se s fanoušky.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nový sportovní ředitel Juventusu přišel teprve na začátku měsíce, ale už teď má na budoucnost italského giganta zásadní vliv. Před sezonou 2023/24 opustí klub poslední člen historické defenzivy Juventusu, kterou tvořili Buffon, Barzagli, Chiellini a Bonucci. Konec posledně jmenovaného, který v dresu staré dámy odehrál třináct ročníků, ovšem zdaleka není pohádkový.

Šok na dovolené

Podle deníku Gazzetta dello Sport navštívili šéfové Juventusu Cristiano Giuntoli a Giovanni Manna Bonucciho během jeho rodinné dovolené v Toskánsku. Tam mu oznámili, že nepoletí s týmem na předsezonní turné v Americe a v klubu končí. Šestatřicetiletý Bonucci zůstal z nečekané zprávy doslova v šoku.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Konec zkušeného stopera v Juve ovšem dává smysl. Fyzická kondice kapitána italské reprezentace v předchozích dvou sezonách upadala. Obránce je znatelně pomalejší než jeho mladí spoluhráči a celkově tým vypadá hůř, když je na hřišti. Dres s číslem 19 bude mít v Juventusu nového majitele už v létě, přestože si Bonucci přál, aby se na Allianz Stadium mohl řádně rozloučit.

Za vším hledej peníze

Odchod legendy, která nastoupila za Juventus ve více než pěti stovkách utkání, dává i další smysl. Bonucci patří mezi nejlépe placené hráče klubu a ze všech obránců má nejvyšší plat. Za posledních 12 měsíců přitom odehrál jen velmi málo zápasů. Jeho 16 vystoupení v Serii A v minulé sezoně nemůže ospravedlnit plat kolem 6 milionů eur. Zvlášť, když mu trenér Massimiliano Allegri dal v týmu jen epizodní roli.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zatímco k fanouškům nechová obránce žádnou zášť, odpustit vedení pro něj nebude jednoduché. Vyhazov považuje za zradu. Ani po Bonucciho kontroverzním přestupu do AC Milán v roce 2017 by nikoho z fanoušků nenapadlo, že po 13 letech opustí Juventus tak brutálním způsobem, jakým ho vystrnadil nový sportovní ředitel. Cristiano Giuntoli zabránil Bonuccimu rozloučit se s fanoušky, podobně jako to mohli udělat Buffon, Chiellini, Barzagli, Cuadrado a Marchisio. Místo toho byl zkušený stoper vyřazen ze sestavy.

Je vyhazov Bonucciho z Juventusu nedůstojný?

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články