Rozhodčím se v zápase Viktorie Plzeň opět nedařilo

i Foto: Pixabay.com
                   

FC Viktoria Plzeň vstoupila do jarní fáze Fortuna ligy pravou nohou a vítěznou mentalitu potvrdila i v rámci čtvrtého zápasu proti Dynamu České Budějovice. Hostující celek porazila 1:0, zápas se však neobešel bez skandálů a napjatých emocí. Mnoho internetových diskutujících si stěžuje na výkony rozhodčích, kteří Západočechy svými chybnými verdikty v podstatě dotlačili ke třem bodům. Zraněný fotbalista Dynama Jiří Kladrubský, jenž musel utkání svých spoluhráčů sledovat z domova, se na sociálních sítích netajil rozhořčením. Jak tato kauza nakonec dopadne a budou padat tresty?

Plzeň dohání Slavii, tentokrát si však výhru nezasloužila

Slovenský trenér Adrián Guľa přišel na lavičku teprve během zimní pauzy a v rámci jarní fáze Fortuna ligy ještě nezažil pocit prohry. Jeho svěřenci si poradili s Opavou, Příbramí, Jabloncem a během uplynulého víkendu porazili také Dynamo České Budějovice, které je asi největším překvapením letošního fotbalového ročníku. Bohužel se ostře sledované utkání neobešlo bez komplikací a hlavní podíl na nich mají rozhodčí. Ti podle některých internetových diskutujících a hráčů samotných výrazně přispěli k výhře domácích 1:0.

Jak kauza vlastně vznikla? První sporný moment nastal v 56. minutě zápasu, kdy šli hosté díky přesné ráně Karola Mezsároše do vedení. Radost ze vstřelené branky ovšem nevydržela příliš dlouho. Sudí Pechanec se vydal diskutovat s videorozhodčím, který doporučil přezkoumat situaci mezi Janem Kovaříkem a Benjaminem Čoličem. Po několika minutách komunikace se hlavní arbitr rozhodl branku neuznat, došlo totiž k faulu hostujícího mužstva. Nutno podotknout, že tento verdikt byl naprosto správný a na sociálních sítích se jej přímo zastala i komise rozhodčích FAČR slovy:

„VAR postupoval v souladu s protokolem VAR, kdy kontroloval – jako pokaždé – herní situaci předcházející dosažení branky. VAR ve zmíněné situaci registroval zjevný útočný faul hostujícího hráče – vražení do domácího hráče.“

Druhá sporná situace už tak průkazná bohužel nebyla

Průběžný stav zápasu tedy v danou chvíli zůstal beze změny. Dlouhou dobu to vypadalo, že si oba týmy rozdělí body a Plzeň tak poprvé na jaře neodejde ze hřiště jako vítěz. Bezprostředně před koncem základní hrací doby však Pavel Bucha nalezl střídajícího Ondřeje Mihálika, který svým pokusem trefil koleno Pavla Nováka. Brankář Dynama Jaroslav Drobný byl změnou letu míče naprosto zaskočený, nestihl včas zareagovat a rozdílová branka byla na světě.

Fotbalisté Českých Budějovic stejně jako jejich hlavní trenér David Hořejš u sudího reklamovali, že gólové akci předcházela hra rukou, kterou měl na svědomí plzeňský obránce David Limberský. Byť se hosté Pechance snažili ze všech sil donutit k přezkoumání situace u videa, ten jim opáčil, že si je svým rozhodnutím naprosto jistý a nehodlá na něm proto nic měnit.

Kritikou po zápase nešetřil například Jiří Kladrubský, toho času na marodce. Na sociálních sítích sdílel jasný vzkaz, který vzhledem k vulgární povaze nebudeme zveřejňovat. Horst Siegl, jenž byl přítomen v televizním studiu O2 Sport, pronesl, že České Budějovice přišly o regulérní bod, protože branka podle něj neměla platit.

Foto: Pixabay.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články