Rozhodčí Nehasil se vyjádřil k vyloučením i ke gólu Kuchty. Trenér Koubek nechápal VAR. Obě branky Sparty byly neregulérní, zlobil se

Dvě červené a vítězný gól Sparty, který neměl platit. Duel Letenských s Hradcem Králové přinesl zvláštní výkony rozhodčích. Hlavní arbitr po utkání vysvětlil své verdikty.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Zápas Sparty s Hradcem Králové pořádně rozvířil emoce. Letenští vyhráli 2:1 gólem, který neměl platit a rozhodčí navíc udělil dvě červené karty. Votroci si na Letné vytvořili celou řadu šancí a po necelé čtvrthodině je poslal do vedení Filip Kubala. Když pak byl ve 29. minutě vyloučen za úder loktem Tomáš Čvančara, nevypadalo to s domácími dobře. Rozhodčí útočníkovi nejprve dal žlutou kartu, po zhlédnutí videa své rozhodnutí poupravil na červenou.

Sparta brzy v deseti

„Viděl jsem, že se jedná o nedovolený zákrok. Neviděl jsem ale přesně detail, jak ho pan Čvančara trefil. Po zhlédnutí videa jsem viděl násilné udeření loktem. Byla ohrožena bezpečnost hráče, takže tam nebylo co řešit. Pro mě jednoznačná červená karta,“ vysvětlil hlavní rozhodčí Lukáš Nehasil po utkání pro O2TV Sport.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Po změně stran Letenští v deseti dokázali během 12 minut otočit zápas na 2:1. Druhý gól Sparty dlouho prověřoval VAR. „Tam se řešilo, jestli pan Krejčí tečoval míč. Já, abych řekl pravdu, na hřišti jsem nevěděl, jestli ta teč proběhla. Video to zkoumalo docela dlouho, nemělo absolutně průkazný záznam, kde by to viděli. Osobně jsem se pana Krejčího dvakrát ptal, tvrdil a zapřísáhl se, že míč nehrál. Pro mě to bylo těžké, z hrací plochy jsem to úplně nemohl ovlivnit. Video rozhodlo, že gól byl regulérní,“ řekl sudí Nehasil.

VAR neměl průkazný záběr, ale diváci ho viděli

Jenže záběr, který prokazoval lehkou teč Krejčího a tím pádem i ofsajd Kuchty, viděli opakovaně diváci televizního přenosu. Otázkou tedy zůstává, kam koukali Václav Štěrba s Jaroslavem Kubrem, kteří obsluhovali VAR. Další emoce pak vzbudila červená karta pro hradeckého Vojtěcha Smrže. „Viděl jsem tam zase násilný zákrok. Kopnutí, ohrozil zdraví a bezpečnost hráče, takže si myslím, že ta červená karta byla také v pořádku. Tu jsem tedy viděl,“ doplnil ke svému rozhodnutí hlavní rozhodčí.

Sparta nakonec vyhrála 2:1. Trenér Hradce Králové na pozápasové tiskové konferenci zmínil, že si votroci na Letné vytvořili řadu šancí, které neproměnili, a to rozhodlo zápas. K rozhodčím se nejprve nechtěl vyjadřovat. Obě branky jsou neregulérní. U první, na to si tu stěžoval už pan Vrba, že je obrácený roh. Žádný roh není, to se opakuje. A druhá ofsajd. Všichni to vidí a VAR to nevidí, já tomu prostě nerozumím. To je pro mě nepochopitelné. Nechtěl jsem se k tomu vyjadřovat, ale tu hořkost cítím,“ zlobil se Miroslav Koubek.

Žlutá ano, ale červená v žádném případě

Nelíbilo se mu ani vyloučení Smrže. Celou situaci měl kouč hostů přímo před očima. To v žádném případě není červená karta. Žlutá ano, ale ne červená,“ dodal trenér Hradce Králové, který následně uvedl, že kdyby hosté proměnili šance, mohli si rozhodčí dělat, co by chtěli.

Viděli jste před druhým gólem Sparty teč Krejčího?

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články