Rozhodčí se asi zbláznil. Ve druhém poločase nastavil neuvěřitelných 43 minut

Je to vůbec možné? Rozhodčí Gutiérrez v bolívijské nejvyšší soutěži nechal pokračovat utkání neuvěřitelně až do 133. minuty. Co ho k tomu vedlo?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Na fotbalovém mistrovství světa rozhodčí nastavovali nezvykle mnoho minut. Nyní je ale všechny strčil do kapsy bolivijský arbitr Julio Gutiérrez. V utkání tamní Division Profesional natáhl druhý poločas na obvyklou délku celého zápasu. Sudí v duelu odpískal dvě penalty a třikrát vytáhl červenou kartu. Na jeho výkon si stěžují domácí i hosté. Podle webu Opinión chystá Blooming proti rozhodčímu zahájí právní kroky.

První půle nuda, ale ta druhá…

Palmaflor šel do utkání jako výrazný favorit a hráči hostujícího Bloomingu doufali, že přeruší sérii čtyř porážek. První poločas nepřinesl nic zajímavého. Skóre se měnilo jen jednou, když Arismendi fauloval Ortize a Canete poslal z penalty Palmaflor do vedení. Po změně stran se nad Quillacollem spustil silný liják a hřiště se s postupem času měnilo v brouzdaliště.

V 82. minutě pak jeden z obránců Bloomingu zahrál v šestnáctce rukou a rozhodčí neváhal s nařízením pokutového kopu. Alvarez penaltu s přehledem proměnil a zdálo se, že je rozhodnuto. O čtyři minuty později ale hosté snížili, když Gaston Rodriguez patičkou doklepl míč do branky. Rozhodčí Gutiérrez nejprve gól neuznal kvůli střetu Valverdeho s domácím gólmanem, po přezkumu videa ovšem svůj výrok změnil.

Fotbal? Spíše vodní pólo

Výraznou část hrací plochy v tu dobu pokrývaly obrovské louže. Po uplynutí 90. minuty rozhodčí nastavoval. Nic divného. Jenže uteklo deset minut, dvacet minut a pořád se hrálo. Ve 111. minutě předvedl zkrat hostující Menacho, když kopl na zemi ležícího brankáře Palmafloru. Nejprve za to dostal jen žlutou kartu, po zásahu VAR se ale rozhodčí opravil a vytáhl červenou. I v deseti dokázali hosté srovnat. Sinisterra vypálil zpoza vápna a poté byl první u odraženého míče, který doklepl do sítě.

Ve 28. minutě nastavení vylučoval Gutiérrez podruhé a opět na straně hostů. Becerra přijel skluzem do souboje o míč jak na sáňkách a i když hrál nejprve míč, ostře sestřelil i domácího hráče. V následné strkanici viděl červenou i jeden z členů realizačního týmu Palmafloru. To ale stále nebyl konec. Proti devíti se domácí prosadili ve 38. minutě nastavení. Rozhodčí ale stále neměl dost. Utkání ukončil až ve 43. minutě nastavení.

Exprezident žádá přezkoumání výkonu rozhodčích

„Jsme velmi spokojeni, protože náš tým Palmaflor nám i přes podezřelé rozhodčí zajistil vítězství proti Bloomingu. Mrzí nás (rozhodčí) a žádáme o přezkoumání výkonu rozhodčích, kteří zápas přehnaně prodlužovali. Neradi bychom si mysleli, že se snažili, aby náš tým prohrál,“ napsal k utkání na Twitter prezident klubu Palmaflor Evo Morales, který byl třináct let prezidentem Bolívie.

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články