Rošáda dvou talentovaných útočníků v české Fortuna lize

                   

Český fotbal nejspíš čeká velice zajímá výměna dvou šikovných útočníků. Jeden momentálně působí v Olomouci, druhý patří mezi členy kádru Jablonce. Právě Jablonec začátkem letního přestupového období přišel o skutečně značné množství svých loňských opor a proto je nasnadě, aby za ně na trhu nalezl adekvátní náhradu. Zraky trenéra Petra Rady a vedení Jablonce se proto nyní upírají k talentovanému mladíkovi Jakubu Yunisovi, za něhož jsou ochotni Olomouci nejen štědře zaplatit, ale také přenechat i svůj klenot s tváří Jana Chramosty. Jak moc jsou tyto vyhlídky reálné? Podle předních tuzemských sportovních plátků je prý rošáda na spadnutí!

Příprava Olomouce začala bez Yunise

Většina celků Fortuna ligy už se naplno začala připravovat na následující sezónu a hlavním aspektem tohoto snažení jsou samozřejmě přípravné zápasy s „horšími“ celky nejen z České republiky. V Olomouci se začaly osvědčovat nově přivedené posily, ale třiadvacetiletý Jakub Yunis ve výběrech zatím pokaždé chyběl. Proč? Rozhodně to nebylo vinou klesající herní kvality, nýbrž faktem, že dosud neprodloužil smlouvu se svým současným zaměstnavatelem. Ta mu sice končí až na rok, nicméně vedení mu již nabídlo novou, která pro mladého útočníka zřejmě není dostatečně motivující. To ostatně potvrdil i nový hlavní trenér Radoslav Látal se slovy:

„Nehrál, protože s ním klub jedná o jeho budoucnosti, jestli u nás zůstane nebo co s ním bude. To je asi vše, co k tomu momentálně mohu říct, je to spíš otázka na vedení.“

Podle mnohých osob je prý za vzdorem Yunise zajímavá nabídka, která v posledních dnech přistála na stole vedení Olomouce. S tou podle všeho přispěchal prvoligový Baumit Jablonec, jenž je za nadějného fotbalistu ochotný zaplatit klidně až deset milionů korun! Jelikož by Yunis o posun ve své dosavadní kariéře opravdu stál, záleží na dohodě obou stran. Hanácký klub se ovšem pouze s finanční odměnou nehodlá spokojit. Na oplátku totiž požaduje hráče srovnatelných kvalit na ten samý post.

Olomouci chybí útočná kvalita, napravit to má Chramosta

Radoslav Látal se po převzetí úlohy po Václavu Jílkovi netají tím, že útok je pro olomoucký celek největší bolístkou. Novinářům sdělil:

„Byl bych rád za klasického útočníka. Nechci kritizovat, ale chybí nám tam kvalita.“

Jablonec proto do hry o mladého Yunise s iráckými kořeny vstoupil také s variantou přenechání osmadvacetiletého střelce Jana Chramosty, na něhož má vedení Olomouce dlouhá léta zálusk (zatím marně). Již dříve se jej představitelé klubu totiž snažili přivést, tehdy ovšem ještě hrál za Mladou Boleslav a jednání nakonec nedopadla podle představ. Chramosta se sice přestupu poměrně zdráhá, jelikož je v Jablonci spokojený a momentálně disponuje skvělými finančními podmínkami, nicméně herně nedostává na úkor Martina Doležala příliš prostoru. V kádru Hanáků by mohl do zápasového vytížení proniknout přeci jen o něco lépe. Bude tedy tento přesun dotažen do konce?

Foto: sporcle.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články