Ronaldo zhodnotil konec v Manchesteru United: Jsem lepším člověkem. Co dalšího řekl?

Cristiano Ronaldo vůbec poprvé po konci v barvách Manchesteru United otevřeně promluvil o svém odchodu. Proč je podle svých slov lepším člověkem?

i Zdroj fotografie: Manchester United FC
                   

Jeho návrat do Manchesteru United před třemi lety vyvolal mezi fanoušky anglického celku bouři emocí. Portugalský kanonýr Cristiano Ronaldo totiž po přestupu ze Sportingu právě na Old Trafford poprvé okusil fotbal na elitní úrovni. A zářil. Pod legendárním Sirem Alexem Fergusonem z něj vyrostl jeden z nejlepších hráčů historie, navíc klubu pomohl dosáhnout četných úspěchů.

Podepsal se pod tři mistrovské tituly, tři domácí poháry i triumf v Lize mistrů. Proto nebylo divu, že když se rozhodl po konci v Juventusu pro návrat na Old Trafford, příznivci rudých ďáblů pravidelně vyprodávali dresy s jeho jménem. Přesto nakonec jeho angažmá dopadlo neslavně. Z tahouna týmu se postupně stal hráč pro lavičku náhradníků a žolík na závěrečné minuty. Pod Erikem Ten Hagem ztratil status opory mužstva, což vyústilo až v bizarní odchod.

iZdroj fotografie: Manchester United

Portugalec v rozhovoru pro TalkTV zkritizoval jak vedení Manchesteru United, tak vlastníky klubu, zázemí i trenéra Ten Haga. O několik dní později s ním nejúspěšnější anglický klub rozvázal smlouvu. Sedmatřicetiletý útočník posléze zamířil do saúdskoarabského Al Nassru, kde působí třetím měsícem. Bezpochyby největší hvězda tamní ligy zatím odehrála za svůj nový klub osm utkání, v nichž nasázela devět branek.

Některými věcmi si musíte projít, prohlásil

Přesto podle Ronalda nebyl konec v Manchesteru United jen negativní zkušeností. „Někdy si musíte projít některými věcmi, abyste zjistili, kdo je na vaší straně. V těžké fázi kariéry poznáte, kdo je na vaší straně a kdo ne,“ cituje jeho slova TalkSport. Sám pětinásobný vítěz Zlatého míče přiznává, že jeho návrat na ostrovy zdaleka neproběhnul ideálně. Na druhé straně výčitky odmítá.

iZdroj fotografie: Al Nassr

V těžké fázi kariéry poznáte, kdo je na vaší straně a kdo ne. Nemám problém říct, že (v Manchesteru United pozn. red.) jsem si prošel špatnou fází své fotbalové kariéry. Teď ale není čas na výčitky,“ uvedl. Podle Ronalda mu uplynulý část kariéry, kdy se vůbec poprvé dostal do nepřízně fanoušků, může v osobním rozvoji pomoct. „Život jde dál. Ať už se mi daří, nebo ne, vždy je to součástí mého osobního růstu,“ ví.

Ronaldo: Jsem lepším člověkem

Když jsme na vrcholu hory, často nevidíme, co se skrývá pod ní. Aktuálně jsem ale připravenější. Naučil jsem se spoustu věcí, protože jsem nikdy neprošel tím, co jsem zažíval v posledních měsících,“ doplňuje s tím, že se cítí být silnější než dříve. „Myslím si, že jsem teď lepším člověkem,“ zakončil.

Bylo správným krokem Manchesteru United, že se Ronalda zbavil?

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články