Ronaldo v reprezentačním zápase zahodil kapitánskou pásku, co se dělo na hřišti?

Zdroj fotografie: Depositphotos

Cristiano Ronaldo zahodil v reprezentačním zápase kapitánskou pásku. Předcházel tomu verdikt rozhodčího, který jim neuznal gól.

Portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo po neuznaném gólu vzteky zahodil kapitánskou pásku. Stalo se to v nastavení sobotního kvalifikačního zápasu v Srbsku. Rozhodčí neviděl, že míč přešel za brankovou čáru a branku neuznal. To však podle Ronaldova spoluhráče Dioga Joty nebyl důvod, kvůli kterému by přišli o vítězství.

Právě zmiňovaný Diogo Jota dal v prvním poločase dva góly a zajistil Portugalsku vedení. Domácí však po poločase vyrovnali. V nastaveném čase měl šanci rozhodnout zápas Portugalský útočník Cristiano Ronaldo, který už dokonce běžel slavit svůj gól. Radoval se ale předčasně. Rozhodčí Danny Makkelie branku Ronaldovi neuznal.

Zdroj fotografie: Depositphotos

Na zápase nebyl videorozhodčí a sudí tak neměl k dispozici televizní záběry, které jasně ukazovaly, že Stefan Mitrovič už vykopával míč za brankovou čarou. Obránce srbské branky navíc poté zablokoval i dorážku Bernarda Silvy. Cristiano Ronaldo dostal žlutou kartu za protesty a po konci utkání vzteky zahodil svou kapitánskou pásku. „Být kapitánem reprezentace je pro mě čest a jedna z věcí, na kterou jsem nejvíc pyšný,“ řekl Ronaldo.

„Vždycky budu za Portugalsko bojovat, to se nikdy nezmění, ale někdy je opravdu těžké se s některými okamžiky vyrovnat. Zejména když máte pocit, že tím ubližují celému národu,“ dodala hvězda Juventusu. Ronaldův spoluhráč Jota vidí chybu v promarnění dvoubrankového vedení, a ne v rozhodčích. „Něco takového se na téhle úrovni nemůže stát. Vypnuli jsme a po patnácti minutách druhé půle bylo vyrovnáno,“ řekl.

Zdroj fotografie: Unsplash

„Vypadalo to, že po povedeném prvním poločase je hotovo, ale Srbsko změnilo rozestavení, dalo rychlý gól a dokonale toho využilo. Nedokázali jsme zápas definitivně rozhodnout, a to se už nesmí opakovat,“ prohlásil. Ztráta dvoubrankového vedení a k tomu ještě neuznaný jasný gól byl na Ronalda už příliš velký skok a do kabin odešel bez pásky.