Ronaldo se vrací na Old Trafford. Jak se loučil a co nám prozradí statistiky proti Strakám?

Už dnes se chystá dlouho očekávaný comeback. V televizi jej sice angličtí fanoušci neuvidí, na Old Trafford ale bude na Cristiana Ronalda plno! Pojďme se podívat do historie na jeho poslední zápas za Rudé ďábly před odchodem a také na to, jak se mu proti dnešnímu soupeři v minulosti dařilo.

i Foto: newsweek.com

Cristiano Ronaldo se konečně vrací domů

Cristiano Ronaldo se již dnes vrací na Old Trafford. Od šestnácté hodiny jej čeká obnovená premiéra v dresu Manchesteru United. Soupeřem momentálně třetího týmu tabulky Premier League bude Newcastle a očekává se beze zbytku naplněné hlediště. Naopak v televizi angličtí fanoušci portugalského kanonýra neuvidí.

SkySports i BT Sport totiž stále využívají pravidla, které má dostat fanoušky přímo do ochozů a případně do ulic. Naopak český fanoušek se těšit může. Ačkoliv ve stejný čas se rozehraje pravděpodobně atraktivnější duel mezi Leicesterem a úřadujícím šampionem z Manchesteru City, největší pozornost zcela jistě přitahuje právě Cristiano Ronaldo.

Během svého šestiletého angažmá v Anglii nasázel Cristiano Ronaldo celkem 137 branek, i přes neproměněnou penaltu v rozstřelu získal s United ušatý pohár pro vítěze Ligy mistrů a třikrát se radoval z trofeje určenou nejlepšímu celku Premier League. Už tehdy, při odchodu do Realu Madrid na začátku léta roku 2009, byl legendou.

S United se ale před více než dvanácti lety neloučil šťastně. Po geniální sezóně, ve které dohromady nasázel dvaačtyřicet branek, se musel spokojit s šestadvaceti zásahy. Do posledního ligového utkání proti Hullu už ani nezasáhl, derniérou pro něj byla porážka ve finále Ligy mistrů proti Barceloně.

Krátce poté mířil za necelých 100 milionů eur do Realu Madrid, kde jeho devítiletý příběh ani nemusíme zmiňovat. Zpět ale k tomu, co nás čeká dnes. Manchester United je proti Newcastlu jasným favoritem. V lize zvítězil třikrát v řadě, a ačkoliv vždy inkasoval, pokaždé vstřelil alespoň tři branky.

Ve všech třech duelech skóroval Marcus Rashford, dvakrát se ve dvou střetnutích trefil také krajan Cristiana Ronalda Bruno Fernandes. A jak na tom byl svého času šestatřicetiletý rodák z Funchalu na Madeiře? Až na jednu sezónu to rozhodně žádná sláva nebyla.

Už v sezóně 2003/04 si proti Strakám zahrál, během jediného utkání, navíc z lavičky, toho ale za patnáct minut příliš nestihl. O rok později už defenzivu Newcastlu poprvé překonal, stalo se tak v rámci FA Cupu. V lize znovu střelecky mlčel, nestačilo ani 136 odehraných minut.

O ročník později znovu nula, 158 minut mu na ligový gól proti celku sídlícím v St. James‘ Parku také nepomohlo. A ani plná porce 180-ti minut neznamenala vstřelený gól. Naprosto výjimkou tak byla sezóna 2007/08. Portugalský útočník se v prvním utkání při výhře 6:0 prezentoval hattrickem, druhou výhru poměrem 1:5 odnesl tehdejší gólman Shay Given dvěma zásahy od tehdy jasně nejlepšího střelce anglické soutěže.

V posledním roce před odchodem odehrál Ronaldo proti Newcastlu jediné utkání a branku nezaznamenal. Jeho celkový účet proti dnešnímu soupeři tak nevyznívá úplně nejlépe – deset ligových duelů a jen dva, ve kterých se mu podařilo překonat brankáře Strak. Na druhou stranu šlo hned o pět branek a z celkového hlediska má tak proti Newcastlu půl branky na jedno utkání. A to už tak zlé určitě není.