Ronaldo po premiéře snů promluvil. Co portugalský kanonýr při obnovené premiéře za Manchester United nečekal?

Král je zpět. Šestatřicetiletému útočníkovi Cristianu Ronaldovi se návrat na Old Trafford po dvanácti letech vydařil podle představ. Proti Newcastlu United se dokázal trefit dvakrát a výrazně tak přispěl ke konečnému vítězství 4:1.

i Zdroj fotografie: Manchester United FC

Manchester United byl od úvodních minut aktivnější, do první vyložené šance se dostal až po půlhodině hry portugalský záložník Bruno Fernandes. Jeho pokud z hranice vápna však po teči Jadona Sancha mezi tři tyče nezamířil. Domácí fanoušci na Old Trafford se radovali až v nastavení prvního poločasu, kdy střelu Masona Greenwooda hostující brankář Woodman jen vyrazil a z následné dorážky dokázal znovuotevřít svůj střelecký účet Cristiano Ronaldo.

Newcastle po poločase zvýšil aktivitu a odměnou mu byla vyrovnávací branka. V 56. minutě využil zaváhání domácí obrany Allan Saint-Maximin a vybídnul svého spoluhráče Javiera Manquilla, který z úhlu bezchybně zakončil. Stačilo však pouhých šest minut a svěřenci Ole Gunnara Solakjaera opět vedli. Luke Shaw vybídnul na hranici vápna Cristiana Ronalda, který dokázal prostřelit hostujícího brankáře podruhé.

iZdroj fotografie: Manchester United FC

V 80. minutě se domácí fanoušci radovali potřetí, dalekonosnou ranou navýšil vedení Bruno Fernandes. Brankový účet uzavřel v nastavení Jesse Lingard a Manchester United si tak připisuje další tři body do průběžné tabulky. „Když začal zápas, byl jsem opravdu nervózní, přísahám. Ale tak to mělo být, protože jsem nečekal, že fanoušci budou zpívat moje jméno celý zápas. Přijetí bylo úžasné, ale jsem tady, abych vyhrával zápasy a pomohl týmu,“ prohlásil po utkání Ronaldo, který zažil premiéru snů.

Můj návrat na Old Trafford byl skromnou připomínkou, proč je tenhle stadion známý jako divadlo snů. Pro mě to bylo vždy magické místo, kde lze dosáhnout všeho, co máte na mysli. Spolu s mými spoluhráči a úžasnou podporou, kterou jsme dostali z tribun, pokračujeme v cestě sebevědomě a s optimismem a věřím, že na konci spolu budeme oslavovat vítězství,“ napsal na svůj Twitter po utkání portugalský reprezentant.

„Jsem hrdý, že jsem opět obléknul dres Manchesteru United a zahrál si anglickou Premier League, ale tím nejdůležitějším je to, že jsem pomohl týmu. Pojďme, ďáblové!“ dodal Ronaldo, který na Old Trafford nastupoval již mezi lety 2003 a 2009.

zdroj: sportskeeda.com