Ronaldo je sobecký, nezajímají ho ostatní střelci. Začíná mít problém, tuší Cassano

Zdroj fotografie: Reuters

Cristiano Ronaldo patří stále bezpochyby k největším hvězdám světového fotbalu. Šestatřicetiletý rodák z portugalské Madeiry však zdaleka neprožívá nejlepší ročník své kariéry. I přesto, že gólově je stále podstatným článkem Juventusu, jeho role v klubu se pod vedením kouče Andrey Pirla značně změnila. Podle bývalého italského reprezentanta Antonia Cassana je to předzvěstí konce Portugalce v turínském klubu.

Juventus přes sezónou vsadil na týmovější pojetí fotbalu. Pod bývalým dlouholetým záložníkem Andreou Pirlem na lavičce se tak Stará dáma pokouší o jeden z nejpozoruhodnějších přerodů ve své historii. Sázka na tým však znamená potíže pro silné individuality, tudíž podle Cassana i pro Ronalda, který nedávno oslavil šestatřicáté narozeniny.

Cristiano Ronaldo v dresu Juventusu Turín. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Vždycky jsem říkal, že i když je fenomenální a vstřelil asi miliardu branek, pod vedením Andrey Pirla a jeho ideou fotbalu bude mít značné potíže,“ prohlásil na Twitchi. Ronaldo se v posledních deseti utkáních trefil čtyřikrát, to je však z pohledu na průměr branek vstřelených pětinásobným držitelem Zlatého míče na italské půdě zdaleka podprůměrný výsledek.

„Pořád má průměr gól na zápas, to je pravda, ale cítím, že zápasí s Andreovým pojetím fotbalu. Vždycky byl tak trochu sobecký a nezajímali ho ostatní střelci gólů. Je tím typem hráče, který žije proto, aby skóroval, ne pro samotnou hru nebo zápas. Právě proto, že žije aby dával góly se momentálně jeho situace v Juventusu zhoršuje. Roky plynou všem a i on začíná mít problém,“ pokračuje Cassano.

Cristiano Ronaldo (v černobílé) proti Lionelu Messimu. (zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Trápí se i samotný Juventus. Ten v posledních devíti sezónách jasně dominoval italské Serii A, aktuálně je však až na čtvrté pozici a na čelo ztrácí osm bodů. Naposledy prohrál v Neapoli, kde se mu nepodařilo vstřelit branku. Spravit chuť si mohli Turíňané v Portu, kde je čekalo úvodní utkání vyřazovací části Ligy mistrů – i v něm však překvapivě podlehli portugalskému klubu.

Právě výkon Ronalda v tomto utkání sklidil od fanoušků Juventusu na sociálních sítích kritiku, ke které se přidal i Cassano. „Je paradoxem, že Juventus koupil hráče, který vyhrál pětkrát v kariéře Ligu mistrů, ale má tolik potíží se v ní aktuálně prosadit,“ uvedl.

Ten však jedním dechem dodává, že novému hernímu stylu Staré dámy pod Pirlem drží palce, předjímá však, že bude potřebovat více času a důvěry. „Myslím si, že je to proto, že od éry Sarriho se Juventus snaží ukázat jiný styl, než předváděl v minulosti. Je jasné, že Pirlo musí být hodnocen až po čtyřech nebo pěti letech, ale Juventus chce všechno okamžitě,“ zakončuje.