Romelu Lukaku nechal vyniknout mladíka a dojal tak svět

Foto: skysports.com

Slavný belgický fotbalista ve službách Interu Milán Romelu Lukaku připravil pro svého mladého spoluhráče noc, na kterou nikdy v životě nezapomene. Co konkrétně se vlastně stalo? Inter se v dosud posledním zápase Serie A utkal s CFC Janov a jasně jej přejel čtyřmi vstřelenými brankami. Hned dvakrát se nad trefou do soupeřovi sítě podepsal právě zmíněný Lukaku a klidně mohl zkompletovat hattrick, když byl nařízen pokutový kop. On však tuto šanci nevyužil a dal přednost svému mladému kolegovi Sebastianu Espositovi, jenž si v barvách A týmu kroutil premiéru.

Espozito prožil premiéru z říše snů

Teprve sedmnáctiletý Sebastiano Esposito si od malička přál nastoupit na slavném stadionu San Siro v barvách elitního Interu Milán. Proto na sobě tvrdě pracoval a když jej trenér do áčka konečně povolal, nemohl se z nahozené udičky vzpamatovat. Zápas byl pro něj o to silnější, že si do statistik připsal rovnou i první branku.

Tu vstřelil z pokutového kopu, který za normálních okolností připadá belgickému útočníkovi Romelu Lukakovi. Ten se také v 64. minutě k míči postavil, jenže Esposito jej uprosil, aby penaltu přenechal jemu. Lukaku se proto rozhodl zahodit osobní prospěch a dát šanci mladíkovi, který na takový moment čekal celý život. Ten si s exekucí trestného kopu poradil na jedničku. Po zápase se v rozhovoru s italskými novináři rozplýval:

„Byl to úžasný týden. Nebudu lhát, moc jsem toho nenaspal, stále jsem musel myslet na zápas. Chtěl bych poděkovat kouči, týmu a hlavně Romelovi za tu penaltu. Lukaku je úžasná osobnost. Každou chvíli se mi snažil na hřišti pomáhat. Ujišťoval mě, že penaltu zvládnu. Jsem tak šťastný, že jsem vstřelil gól. Jsem spokojený s vítězstvím a s vírou, kterou do mě trenér vložil. Pokusím se jej nezklamat i dalších zápasech.“

Sebastiana Esposita chválí trenér Antonio Conte

Trenér Interu Milán Antonio Conte samozřejmě tuší, jaký klenot mu pod rukama roste. Potvrdil to ostatně během rozhovoru po zápasu s Janovem, kdy pronesl:

„Esposito je chlapec, který udělal od léta obrovský pokrok. Věděl jsem, že může hrát od začátku. Jeho hvězda stoupá a má před sebou velkou budoucnost. Navíc má rodinu, která mu pomáhá jít tím správným směrem. Jsem za něj ohromně šťastný a doufám, že bude v nastoleném trendu pokračovat i nadále.“

Slova o rodině Conte neplácá jen tak do vzduchu. Esposito totiž může počítat s obrovskou podporou zejména své maminky, která byla synově premiéře na San Siru zákonitě přítomna. Bezprostředně po zápase totiž vtrhla na hřiště a svého chlapce po dobu několika vteřin pevně svírala v náručí. Fotografům tento dojemný moment neunikl a proto se z něj stalo virální téma na sociálních sítích.

Foto: skysports.com