Restart Sparty v ohrožení? Útočníci se zatím trápí

                   

Znovuzrození Sparty. Kolikrát už jsme jen tato dvě slova slyšeli, co říkáte? Zatím snad ve všech případech, které se v tomto duchu nesly, byl závěr od původního očekávání poněkud odlišný. Vzpomeňme si například na nejhorší trenérskou akvizici v podobě Andrea Stramaccioniho a jeho plejádu zahraničních „hvězd“, které za nekřesťanské peníze nepředvedly zhola nic. Pod novým hlavním koučem Václavem Jílkem by se podle prvních prognóz mělo dařit o něco lépe, nicméně je ještě stále na čem pracovat. Letní příprava ukázala, že hlavní bolístkou letenských je momentálně útok, kterému se nedaří střílet branky, které jsou ve fotbale jednoznačně potřeba. Jak si zatím vedou útočníci v rudém dresu?
Rakouské soustředění mnoho pozitivního nepřineslo

Sparta se po úvodním domácím přípravným zápasem proti Benešovu, v němž zvítězila poměrně jasným výsledkem 3:0, vydala do Rakouska, kde na turnaji změřila síly s výraznými zahraničními kluby, jimž by český celek s bohatou historií v budoucnu rád konkuroval. Výsledek? Ze tří zápasů pouze jediná branka, k níž navíc její střelec přišel jako slepý k houslím!

Jejím autorem se stal Benjamin Tetteh z Ghany, jemuž ovšem skvěle „namazal“ brankář soupeře, takže měl útočník Pražanů poměrně snadnou práci, kterou by do zdárného konce dovedl i fotbalista z nižší tuzemské soutěže. Jinak se Spartě nepovedlo opravdu téměř nic. Výkony na hřišti rozhodně nepatřily k nejhorším, nicméně fotbal se hraje na branky a ty prostě nepřišly. Toho si je samozřejmě vědom také hlavní trenér Václav Jílek, který pronesl:

„Produktivita je problém. Jeden gól za tři zápasy je málo na to, abychom vyhrávali.“

V čem je hlavní problém? Není dostatek útočníků

Při pohledu na sparťanskou sestavu se leckomu může zdát, že útočné řady Pražanů vypadají skutečně vražedně. Nachází se v nich například jedna z posledních posil Libor Kozák se zkušenostmi z předních zahraničních soutěží, již zmíněný Benjamin Tetteh, někdejší talent z domácí scény Václav Kadlec a mladá krev v podobě Matěje Půlkraba či Václava Drchala, jenž se mimochodem stal nejlepším střelcem zimní přípravy se šesti brankami. Václav Jílek má ovšem momentálně k dispozici pouze první dva útočníky ze seznamu – Tetteha a Kozáka.

Libor Kozák se po svém přesunu do rudého dresu zatím ještě gólově neprosadil, díky čemuž se dá jeho angažmá považovat za největší zklamání. Liga ovšem startuje až za týden, takže má ještě stále dost času prokázat, že na to skutečně má a zaslouží si patřit do základní sestavy významného českého klubu. Ostatní útočníci jsou dlouhodobě na marodce a podle posledních prognóz to vypadá, že se zpátky na trávníky jen tak nechystají. Do seznamu zraněných se navíc připojil také mladík Jan Fortelný, který si premiéru mezi dospělými odbil v přípravném zápase proti Benešovu a ihned si přivodil úraz.

Další nová akvizice letenských Michal Trávník se nehodlá poddávat negativním emocím a věří, že bude lépe. To jasně potvrdil svým vyjádřením, které vypadá následovně:

„Bohužel nám to tam nepadá, tak snad si to necháváme na sezonu. Jeden gól je málo. Tlačí nás tam bota, ale snad se to obrátí.“

Foto: sportinglife.ng

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Jak hudba v autě ovlivňuje naši jízdu: Sníží spotřebu Jarek Nohavica, Beethoven nebo Eminem?
ArmádníZpravodaj.cz
Britové tvrdí, že Rusové ztratili třetinu nasazených sil, sociální sítě se hemží enormními ztrátami okupantů, ale úplné vítězství je mlhavé
Události247.cz
Každý desátý pohořel u maturity z češtiny. Výsledky zkoušek jsou letos horší než loni
VědaŽivě.cz
Jak byli léčeni naši předkové před 200 lety: Kouření, tabák v oku, lampový olej a další podivné praktiky