Restart profesionálních soutěží se blíží. Jsme přesvědčeni, že budeme schopni splnit podmínky, věří Svoboda

                   

Konec dlouhého čekání. Profesionální soutěže by se po více než měsíci opět měly rozběhnout, předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička to oznámil na svém Twitteru. „Vláda schválila obnovení profesionálních sportovních soutěží, které budou schopné splnit přísně nastavené hygienické podmínky. Dále bude umožněno sportovcům chodit do zaměstnání, profesionálové budou trénovat i ve vnitřních sportovištích,“ napsal. Konkrétní data restartu však známa nejsou.

Česká nejvyšší hokejová soutěž odehrála své poslední kolo 11. října, hokejisté navíc v posledních měsících nesměli ani na led. I proto řada celků zamířila za hranice, v Polsku trénovali třinečtí Oceláři nebo pardubické Dynamo. S tím by však měl být konec, podrobnosti oznámí Národní sportovní agentura zítra.

„Nejdřív si potřebujeme vyslechnout všechny detaily, za jakých podmínek se bude moci hrát. Pak můžeme s kluby probrat, kdy můžeme soutěž znovu odstartovat,“ řekl pro sport.cz ředitel extraligy Josef Řezníček. „Musíme klubům poskytnout nezbytně nutnou dobu na rekonvalescenci na ledě,“ dodává.

Liga by mohla začít už o víkendu, věří Řezníček i Svoboda

Podle Řezníčka by se mohlo začít hrát v rozmezí pěti a sedmi dnů, Ligová fotbalová asociace (LFA) doufá v pokračování už o nacházejícím víkendu. „Jménem celého profesionálního fotbalu bych chtěl poděkovat všem, kteří se na postupném znovu obnovení soutěží podílejí,“ uvedl v prohlášení předseda LFA Dušan Svoboda.

„Profesionální fotbal byl nejen díky pravidelnému testování ale i plněním řady dalších hygienických opatření od začátku epidemie nejdál v rámci sportovního prostředí v Česku,“ pokračuje. „Kluby plnily velmi přísné podmínky po mnoho měsíců a proto jsme přesvědčeni, že budeme schopni splnit i hygienické podmínky, které budou Ministerstvem zdravotnictví stanoveny nyní,“ dodává.

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Stodola vydala nevyčíslitelný poklad, nález 144 luxusních aut. Ferrari, Bentley, Rolls-Royce ale zřejmě shnijí na prach
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rusko má nejsilnější mezikontinentální střely i nejvíce jaderných hlavic na světě. Opravdu je „teroristickým státem“? USA zůstává pozadu
Události247.cz
Události247.cz
Předstupeň jaderných zbraní: Putin hodlá podniknout zničující krok. Ve hře je vypuštění smrtící látky do ovzduší
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„UFO hacker“ se naboural do webových stránek NASA. Prý tam našel informace o mimozemšťanech a viděl i fotky