Legenda se loučí. Čtyrnásobný mistr a letitý reprezentant pověsil kopačky na hřebík

V dresu národního týmu si připsal tři desítky startů, v dresu pražské Sparty a Viktorie Plzeň oslavil celkem čtyři mistrovské tituly. Nyní se zkušený stoper loučí s hráčskou kariérou.

i Zdroj fotografie: FAČR
                   

Jeden z nejvýraznějších českých stoperů poslední dekády Roman Hubník se v sedmatřiceti letech loučí s profesionální kariérou. Bývalý dlouholetý reprezentant, který se zúčastnil dvou evropských šampionátů, zavzpomínal na své fotbalové začátky. Od jeho debutu mezi muži totiž uplyne letos v listopadu dvacet let. „Byla to jiná doba než dnes. V týmu jsem byl nejmladší, další kluci byli třeba až čtyři pět let ode mě. Byla to obrovská škola a dobrá,“ vzpomíná na stránkách klubu.

Po pěti letech v mateřské Sigmě Olomouc zamířil za téměř 100 milionů korun do ruského FK Moskva. V dresu dnes již zaniklého celku však odehrál jen devět utkání a zamířil na hostování do pražské Sparty. Té pomohl ke svému prvnímu mistrovskému titulu. Druhou polovinu ročníku však strávil v německé Hertě Berlín, kde později přestoupil. V Německu strávil tři roky a pomohl tradičnímu klubu k návratu do Bundesligy.

iZdroj fotografie: SK Sigma Olomouc

Nejzásadnější angažmá přišlo posléze, kdy si jej v září 2013 vyhlédnul trenér Plzně Pavel Vrba. Z původně ročního kontraktu se stalo sedmileté angažmá, při kterém Hubník slavil hned tři mistrovské tituly a vítězství v domácím poháru. „V Plzni to byly neskutečné časy. Řadím to v kariéře nejvýš. Díky Lize mistrů a taky jsem se dostal i do reprezentace. Tituly v Plzni jsem si ale moc užíval asi nejvíc,“ ohlíží se za kariérou.

Co po kariéře?

Před dvěma lety se opět vrátil do Olomouce, kde si připsal svůj třístý ligový start a zapsal se do Klubu legend. „Je pravda, že když jsem se z Plzně vracel do Olomouce, tak už jsem to v hlavě měl, že by bylo hezké na těch 300 zápasů dosáhnout. Je to klub legend a něco to opravdu znamená. Ale teď jsem rád, že už to mám za sebou,“ dodal sedmatřicetiletý Hubník, který se nyní chce naplno věnovat svému podnikání.

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články