Reprezentant Pešek před EURO promluvil o odložené svatbě i životu v bublině

                   

Teprve v září loňského roku debutoval v reprezentačním dresu, svými výkony za Slovan Liberec však zaujal natolik, že se podívá i na evropský šampionát. Sedmadvacetiletý záložník Jakub Pešek tak nečekaně musel řešit i odložení své svatby.
„V sobotu jsem tam měl stát ve 12:15 se snoubenkou. Ale jsem šťastný, že jsem tady. Odložili jsme to na 7. července, pak už to snad klapne a užijeme si to. Vím, že 7. července je zrovna semifinále, ale jiný termín kvůli covidové situaci nebyl. Když dojdeme takhle daleko, je jasné, že svatbu budu muset zase přeložit na další termín,“ prohlásil rodák z Chrudimi.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ten má za sebou úspěšnou sezónu, v září byl vinou izolace reprezentačního mužstva dodatečně povolán k utkání Ligy národů proti Skotsku a šance využil naplno. Při prohře 1:2 vstřelil jedinou branku českého týmu. „Ten gól mi pomohl dostat se do nominace (na Euro). Byla to taková covidová příležitost a já to využil, jak nejlíp jsem mohl,“ pokračuje.

„Měl jsem obrovskou motivaci obléknout ten dres znovu. Šel jsem si za tím celou sezonu a jsem rád, že to takhle dopadlo a jsem tady. Teď už to bude na trenérovi. Je tady velká konkurence, uvidíme, jak to bude. Ale když budu na hřišti, nechám tam maximum. Už se s klukama moc těšíme, až to vypukne,“ dodává odchovanec pražské Sparty, který před několika dny změnil působiště.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Po pěti letech tak opět oblékne dres pražské Sparty. „Pocity jsou to neskutečné, protože se vracím domů. Od začátku to byl můj cíl, když jsem ze Sparty odešel. Ten cíl se naplňuje a jsem za to strašně šťastný,“ prohlásil po přestupu pro klubový web. Nyní se však připravuje na život v koronavirové bublině tak, aby start českého mužstva na šampionátu nebyl ohrožen.

Je to těžké, ale musíme to zvládnout. Máme skvělé podmínky. Hrajeme ping pong, na playstationu, aktivit je tu k dispozici dost. Užíváme si to, jen je škoda, že rodiny na nás čekají doma. Ale taková je doba. Jo a ještě si lepím karty Panini do alba Euro 2020, už to budu mít skoro celé kompletní,“ dodává s úsměvem Pešek.

zdroj: FAČR, sparta.cz, transfermarkt.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 183 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Česká pošta začala používat elektrická auta pro rozvoz dopisů a balíčků. Výběr je ovšem poněkud bizarní
ArmádníZpravodaj.cz
Temná stránka armádní historie. Američané po vylodění v Normandii páchali brutální krutosti. Nejsou to takový svatoušci, jak je prezentováno
Události247.cz
Kam se odebrat při případném kolapsu civilizace? Studie jasně ukázala na jednu zemi
VědaŽivě.cz
Jaká byla šance, že jste se narodili právě vy a čemu můžete děkovat za váš život?