Reprezentační sraz rozpuštěn, Češi riskují kontumaci. Nerozumím absolutně ničemu, prohlásil Jankto

                   

Proti Slovensku zářili, proti Skotsku však nenastoupí. Reprezentační sraz národního týmu byl ihned po vítězném utkání hygieniky rozpuštěn. Důvodem mají být dva pozitivní případy koronaviru u členů realizačního týmu. „Po druhém případu vyplynula obava, že by se koronavirus mohl šířit dále v týmu,“ řekl České televizi mluvčí fotbalové asociace Michal Jurman. Hráčům se však rozhodnutí nelíbí.

„Všechno by bylo perfektní, kdyby nepřišlo rozhodnutí od hygieny o zrušení srazu. Jak už asi víte, máme dva nakažené, oběma přeju brzké uzdravení. Je to ale pouze z širšího realizačního týmu. Všichni hráči a trenéři jsou negativní,“ napsal rozpuštění na Instagram záložník Alex Král.

i(zdroj: instagram.com/alexkral.cz)

„Zrušil se nám tím pádem i pondělní zápas se Skotskem, kde hrozí kontumace! Jsem z toho nešťastný, protože teď nikdo neví co bude a jak to vlastně bude s následujícím srazem za měsíc, kde hrajeme 3 venkovní zápasy,“ pokračuje záložník Spartaku Moskva. „Věřím ale, že se najde nějaké rozumnější řešení než teď a reprezentační sraz bude,“ dodal.

Proč? Ptá se Jankto

Nad rozhodnutím hygieny se pozastavoval i Jakub Jankto. „Před zápasem se vědelo, že máme v týmu nakaženého a dostali jsme zelenou. Po zápase dostaneme okamžitou stopku a všichni se musejí vrátit domů? Proč?“ napsal na svůj Instagram. „Proti Skotsku riskujeme kontumaci. Proč jsme teda dneska hráli a vystavili se do kontaktu se Slováky?“ pokračuje se záložník italské Sampdorie Janov.

„Navíc po návratu domů pravdepodobně nedostaneme ani karanténu, což mi logicky nedává žádný smysl a mělo by to být předmětem diskuze v nejbližších dnech. Jsme hrozba, ale po návratu už můžeme kamkoli. Co to má znamenat?,“ napsal Jankto. „Ať tak či onak, Česko budu vždy milovat a bojovat za naši zem, ať se stane cokoliv. Každopádně do dalších srazů to chce jasně daná pravidla od hygienické stanice. Teď nerozumím absolutně ničemu,“ zakončuje vzkaz fanouškům.

https://www.instagram.com/p/CEu4c_pgfgZ/

Češi ve včerejším utkání hraném na Tehelném poli porazili Slováky 1:3. První reprezentační trefu si připsal obránce Vladimír Coufal, z penalty se pak prosadil i Bořek Dočkal a čtyři minuty před koncem završil výsledek střídající Michael Krmenčík. Slováci dokázali odpovědět až dvě minuty před koncem, kdy se při svém debutu v národním týmu prosadil jablonecký střelec Ivan Schranz.

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články