Reprezentační kouč Šilhavý před Běloruskem promluvil o absenci Patrika Schicka i složení obrany – SportyŽivě

Reprezentační kouč Šilhavý před Běloruskem promluvil o absenci Patrika Schicka i složení obrany

Český reprezentační výběr po úspěšném evropském šampionátu pokračuje v boji o účast na nadcházející velké akci – Mistrovství světa, které se uskuteční již za rok a půl v Kataru. Po ztrátách bodů s Belgií a Walesem však potřebují Češi nutně zvítězit proti Bělorusku.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Kouč Jaroslav Šilhavý přiznal, že první potíže nastaly již při skládání sestavy. Řada hráčů, kteří by nastoupili za normálních okolností v základní sestavě, totiž laboruje se zraněními. „Absencí je opravdu hodně a složení nominace nebylo jednoduché. Minimálně pět hráčů nám bude chybět z pravidelné sestavy,” prohlásil na tiskové konferenci, avšak doplnil, že věří i současnému složení kádru.
Noví hráči ale podávají kvalitní výkony, proto se do týmu dostali a jsou připraveni podat takový výkon, aby si řekli o další nominaci, případně dlouhodobé setrvání v mužstvu,” dodal. Největší absencí bude ztráta Patrika Schicka, který si odpykává trest za březnové vyloučení v utkání proti Walesu. 


iZdroj fotografie: Depositphotos

„Sestavu už máme danou, pokud se nic nestane na předzápasovém tréninku nebo v noci a zítra před zápasem. Chceme určitě být aktivní. Nejen útočná vazba, ale už od zadních řad a nenechat Bělorusko hrát. Chceme se dostávat do šancí a proměňovat je. Patrik nasadil vysokou laťku, ale věřím, že i kluci, kteří jsou zde s námi, tak dokážou dávat góly a ukážou to ve čtvrtek,” uvedl Šilhavý.

Češi naposledy prohráli ve Walesu a jejich boj o postup na závěrečný turnaj se zamotává. Trenér Šilhavý přesto věří, že jeho svěřenci mohou postoupit i z první příčky. „Když o něco hrajete, tak vždycky chcete vyhrát. Koncentrujeme se hlavně na nejbližší zápas s Běloruskem, pak se budeme připravovat na Belgičany. To bude zase další velký zápas a věřím, že tam nepropadneme. Měl by nám k tomu pomoct i výkon ze zápasu s Běloruskem,” míní.

Bělorusko naposledy schytalo osmigólový debakl proti Belgii, přesto podle Šilhavého nebudou snadným soupeřem. „Bělorusové chtějí hrát, jsou fotbaloví a pokud jim to soupeř dovolí, tak se snaží kombinovat. Pokud nedovolí, tak hrají jednoduše. Mají hodně nebezpečné standardní situace a mají různé zajímavé signály. Nevzdáváme se role favorita, ale máme k soupeři určitě respekt,” zakončil.

Utkání na ostravském stadionu ve Vítkovicích začíná ve 20:45 a přímým přenosem jej vysílá stanice ČT Sport.

zdroj: tisková konference

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 172 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Faktory ovlivňující cenu každého ojetého vozidla. O některých možná ani nevíte
ArmádníZpravodaj.cz
Sýrie v ohrožení: Turecko dodalo džihádistům protiletadlové komplety Hawk
Události247.cz
Hlavní hygienička Svrčinová: Restaurace jen pro vybrané a konec antigenních testů. Tomu se říká „motivace“ k očkování
VědaŽivě.cz
Psaní levou rukou je spojováno s genialitou. Mezi výjimečné patří jen 10 procent světové populace