Čtyři chybné verdikty za 3 vteřiny. Rozhodčí českou reprezentaci zařízl světovým rekordem

Fanoušci nemohou rozdýchat vyřazení českého týmu z Eura. A mají hlavního viníka. Rozhodčí István Kovács je zařízl světovým rekordem.

i Zdroj fotografie: Česká fotbalová reprezentace

Zásadním zásahem Istvána Kovácse do zápasu Česka proti Turecku (1:2) bylo ve 20. minutě vyloučení Antonína Baráka, kterého za výkony kritizuje i jeho krásná žena, jak jsme také psali na SportechŽivě. Ale rumunský rozhodčí předvedl se svými asistenty ještě daleko větší úlet. V 82. minutě za stavu 1:1 chybně posoudil situaci, ze které vstřelil Kuchta gól.

Rozhodčí: Kuchta fauloval

Kuchta se prodral do nadějného brejku. Rozhodčí Kovács však těšně před jeho gólovou střelou zapískal, čímž jakékoliv následné dění neutralizoval. Český kanonýr se dle jeho verdiktu údajně dopustil útočného faulu. VAR se k situaci nevracel, přestože sparťanský útočník průnik zakončil přesnou trefou.

V inkriminovaných vteřinách se událo hrozně moc. A sudí nejspíš pokaždé zaváhal. Detailně to popsal jeden z fanoušků na svém twitterovém profilu. Rozhodčí dle něj udělal 4 špatné verdikty během tří vteřin, což by byl jistě světový rekord.

Skandální rozhodnutí

„To je absolutně skandální rozhodnutí,“ zlobil se jeden z fanoušků a chyby sudího vyjmenoval: 1. Turek Kadioglu těsně před soubojem zasáhl míč rukou. 2. O žádný faul Kuchty nešlo. 3: Následně zahrál už ve vápně také rukou obránce Demiral. 4. Sudí navíc foukl do píšťalky příliš brzy.

Fanouškům Sparty trhá srdce. Další český reprezentant by mohl hrát v Premier League

Čeští hráči si po utkání na sudího stěžovali. Nejvíc kapitán. „Když my jsme dostali červenou, možná po právu, tak si myslím, že Turci ji měli dostat taky a ne jednou. Pak byl Kuchtův gól, nevím, co tam bylo. Slyšel jsem, že měl být regulérní. Někdo může říct, že se na to vymlouváme, ale jiný vidí, že takové momenty ovlivní celý zápas,“ prohlásil naštvaný Tomáš Souček ihned po utkání.