Rekordní odchod z Plzně? O její oporu se zajímá velkoklub, mluví se o čtvrtmiliardě

Fotbalovou Plzeň by již brzy mohla opustit jedna z opor. Vedení Západočechů však žádá za svůj klenot více než čtvrt miliardy korun.

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň
                   

6 milionů eur, tedy zhruba 145 milionů korun. Takovou částku utržila plzeňská Viktoria za svůj dosud nejvýnosnější transfer. Tím byl v lednu 2020 přesun útočníka Michaela Krmenčíka do belgického Club Bruggy. Na tuzemské poměry astronomickou částku by nyní mohl překonat další klenot Západočechů, okolo něhož v posledních měsících a týdnech krouží evropské velkokluby.

Podle zdrojů serveru infotbal.cz jde o teprve dvacetiletého kanonýra Rafia Durosinmiho, který působí v Plzni od začátku kalendářního roku. Důrazný a technicky zdatný Nigerijec v letošním ročníku září a v devíti ligových utkáních si připsal šest gólů a čtyři asistence. Čtyřikrát se trefil také v ligovém poháru, další tři branky si připsal v Evropské konferenční lize. Je proto zřejmé, že na západě Čech dlouho nevydrží a zájemců je celá řada.

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Nejvýraznější zájem má údajně německý Wolfsburg, který je aktuálně v tabulce Bundesligy na sedmé příčce. Trenér Nico Kovač by rád atakoval příčky zajišťující evropské poháry, k čemuž využívá služeb výrazných kanonýrů. Za Wolfsburg aktuálně válí zejména dánský útočník Jonas Wind, který se v sedmi utkáních trefil sedmkrát. Jenže tím upoutal zájem zvučnějších evropských celků a je pravděpodobné, že v lednu jej bude náročné v týmu udržet.

Plzeň žádá 10 milionů eur

Durosinmi by tak mohl být více než kvalitní alternativou. Wolfsburg již údajně sledoval Nigerijce v několika utkáních a jednání mezi německou a českou stranou již započala. Západočeši se však nebudou chtít vzdát jedné ze svých největších ofenzivních hvězd lacino, Durosinmi má navíc platnou smlouvu až do létě 2026. Vedení klubu se proto nezdráhá požadovat na své poměry astronomickou sumu.

První nástřel ceny ze strany plzeňského vedení se pohyboval kolem 10 milionů eur (téměř 245 milionů korun). Reálně se bude jednat o poloviční sumě nebo mírně vyšší,“ cituje infotbal.cz své dobře informované zdroje. Je však otazníkem, zda se do jednání nezapojí také další evropské velkokluby. Durosinmiho forma totiž graduje a je jisté, že tuzemskou ligu v mladém věku výrazně přerostl.

Má Rafiu Durosinmi na to, aby působil v jednom z velkých evropských klubů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články