Rekonstrukce Baníku? Šéf klubu Mikloško nastínil strategii pro příští ročníky

Ostravský Baník v posledních měsících sklízel kritiku za absenci uceleného strategického cíle. Jak situaci vnímá sportovní šéf klubu Luděk Mikloško?

i Zdroj fotografie: FC Baník Ostrava
                   

Dvanácté místo po základní části, skupina o záchranu a řada tristních výkonů. Ostravský Baník má za sebou výrazně nevydařený ročník. Trápení Slezanů odnesl svým odchodem trenér Pavel Vrba, jehož na lavičce Ostravy v průběhu ročníku nahradil Pavel Hapal. Jenže ani pod třiapadesátiletým koučem se mužstvo nevyhnulo řadě porážek a ztrát s papírově slabšími soupeři.

Kritici z řad fanoušků i expertů vytýkali Baníku zejména absenci dlouhodobé strategie klubu, která vygradovala až v neúspěšnou sezónu. Podle sportovního šéfa Luďka Mikloška se však obdobná strategie rýsuje a měla by být realizována již v tomto přestupovém období. „Máme ji v hlavě. Snažíme se na to připravit tak, že bychom chtěli tenhle přestupní termín dokončit hráče na posty, které nám chybí,“ reagoval pro klubovou televizi na dotaz jednoho z fanoušků, jehož zajímala dlouhodobá a krátkodobá vize klubu.

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Podle Mikloška bude chtít Baník stavět na mladých hráčích. „Chceme koupit mladé hráče, kteří nejsou těmi hráči, kteří nás budou okamžitě táhnout. Jde spíš o hráče do budoucna,“ doplnil s tím, že klub chce dát šanci i odchovancům. „Samozřejmě máme v hlavě naše hráče, hráče z akademie, z B-týmu, A-týmu. Víme, kde máme talenty, kteří mají předpoklad se časem do áčka dostat. Musíme s nimi počítat, postupně je zařazovat a zabudovávat do prvního týmu,“ nastínil.

Mikloško: Nemůžeme očekávat hned poháry

Krátkodobým cílem Slezanů tak podle něj nemůže být pohárová Evropa, jako tomu bylo v předešlých ročnících. „Pokud chceme jít touhle cestou tak nemůžeme očekávat, že budeme hrát hned o poháry. Chceme si připravit tým a chceme to mužstvo připravit tak, aby bylo konkurenceschopné hrát v první polovině tabulky a snažit se dostat do té šestky, pokud teda bude nadstavba,“ pokračuje.

Takže se budeme snažit ten tým postupně doplňovat tak, abychom byli schopni hrát každý rok výše a výše,“ přiznává s tím, že herní obraz týmu ovlivní zejména složení kádru. „Máme představu, jak chceme hrát, ale uvidíme, koho se nám podaří do toho týmu dostat, koho přivedeme a uděláme všechno proto, abychom hráli atraktivnější fotbal,“ zakončil pro klubovou televizi.

Měl by Baník Ostrava stavět zejména na mladých hráčích?

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články