Real Madrid se chce zbavit Garetha Balea, je ochoten vyplatit polovinu jeho platu

(zdroj: twitter.com/garethbale11)

Gareth Bale a Real Madrid. Ikonické spojení, které jak velšskému reprezentantovi, tak španělskému klubu přineslo čtyři triumfy v Lize mistrů, se blíží svému konci. Podle britského deníku The Telegraph se chce Real jednatřicetiletého křídelníka zbavit, dokonce je ochoten zaplatit polovinu jeho platu, což by mohlo otevřít dveře novým zájemcům.

To, že vztah Garetha Balea s koučem Zinedinem Zidanem jsou již delší dobu téměř na bodu mrazu není tajemstvím. Přesto rodák z Cardiffu v Madridu stále zůstává, na vině je zejména jeho astronomický plat. Bale má na Santiágo Bernabéu smlouvu do léta 2022 s kolosálním platem 14,5 miliónů eur za sezónu (téměř 385 miliónů korun). Zejména proto je na přestupovém trhu prakticky nedosažitelným.

Gareth Bale (vlevo) v dresu velšské reprezentaci v souboji proti Patrikovi Hrošovskému. (zdroj: twitter.com/talkingtown_)

Podle The Tepegraphu je však madridský klub ochoten pokrývat polovinu Baleova platu po následující dvě sezóny, pokud zamíří do zahraničí. Nejpravděpodobnější možností je tak jeho návrat do některého z týmů anglické Premier League, ze které před sedmi lety do Španělska odcházel. Bale ostrovní fotbal velmi dobře zná, navíc díky televizním právům by plat přes sedm miliónů eur za ročník, nemusel být nereálný.

O bývalého hráče roku ostrovní soutěže má zájem zejména Manchester United a Tottenham Hotspurs, odkud ho právě Real vykoupil za částku okolo 100 miliónů eur. Kouč Spurs José Mourinho neskrýval svůj zájem o Velšana již dříve. „Navíc je tu milovaný, má fanoušky na své straně, byl by skvělým oživením pro tým,“ řekl talkSporu bývalý záložník Tottenhamu Danny Murphy. Otázkou jsou však finanční možnosti majitele Daniela Levyho a londýnského klubu.

Španělští novináři si všimli i Baleovy ne(oslavy) kouče Bílého baletu Zinedina Zidana po ligovém triumfu. (zdroj: twitter.com/BlancoYash)

Laso z Číny? Klub jej na poslední chvílí zablokoval

Bale byl přitom na odchodu ze Španělska už loni. Čínský klub Jiangsu Suning ho chtěl získat jako volného hráče, Real Madrid však na poslední chvíli couvnul. „Chtěl jsem loni odejít z Realu, ale na poslední chvíli celou věc zablokovali,“ řekl před časem Bale Sky Sports. „Byl tam projekt, který mne nadchnul, nakonec se to však neuskutečnilo. Přišly i jiné nabídky, ale klub nic nepovolil, je to jejich volba. Já chci hrát fotbal. Mám stále motivaci hrát co nejlépe. Je mi jednatřicet, ale jsem ve skvělé kondici a cítím, že mám co přinést na hřiště,“ pokračuje.

Gareth Bale (vpravo) oslavuje vítězství proti Getafe. (zdroj: twitter.com/garethbale11)

„Uvidíme, co se stane. Ale vše je stále v rukou klubu a s tím je to velmi složité, abych byl upřímný,“ zakončil Bale. Ten za sedm let na Santiago Bernabéu odehrál napříč soutěžemi přes 250 utkání, ve kterých vstřelil 105 branek a na dalších 68 nahrál. V závěru loňské sezóny však vysedával na lavičce náhradníků, nastupoval jako střídající hráč a celkem zasáhl do šestnácti zápasů.