Real Madrid nechce přípravu na novou sezónu podcenit

Foto: skysports.com

Real Madrid by rád zapomněl na fotbalový ročník hrůzy a do podzimu chce vstoupit s čistým štítem. Prvním krokem se stalo přivedení staronového trenéra Zinedina Zidana, jenž mužstvo převzal po roční odmlce a jeho příchod ke konci uplynulé sezóny byl na herním projevu ihned vidět, ačkoli ani tak se Bílý balet dosud nepředvedl tak, jak jsme u něj zvyklí. Dalším zcela logickým pokračováním ságy za znovuzrození giganta je hledání nových posil, které před sebou mají nelehký úkol. Zvučné posily sestavy jsou v současné době již čtyři a přesun páté je podle předních zahraničních médií již na spadnutí. O jaké fotbalisty se tedy vlastně jedná?

Eden Hazard

Zřejmě nejvýraznější posilou pro Bílý balet se v letošním přestupovém období stal záložník Eden Hazard, který do španělského klubu dle předpokladů přestoupil z londýnské Chelsea, kde letos výrazně pomohl k triumfu v Evropské lize (již druhému). Ve finálovém klání si „Blues“ poradili s Arsenalem končícího Petra Čecha, Hazard se tedy s milovaným klubem rozloučil opravdu stylově. Na kontě má kromě toho také dva tituly pro mistra Premiere League a jeden skalp FA Cupu. Po dlouhých sedmi letech a 85 brankách se tedy konečně představí fanouškům nového zaměstnavatele a právě jeho přínos pro reboot Realu by měl být naprosto zásadní.

Luka Jovič

Jednadvacetiletý talentovaný útočník do Realu Madrid přestoupil z německého Frankfurtu, kde jednoznačně patřil mezi nejužitečnější hráče. Ostatně sedmnáct branek v bundeslize a dalších deset v evropských pohárech mluví za vše. Real nutně potřebuje střelce a právě Jovič by se jím mohl stát. Pro rodáka z Bosny a Hercegoviny je přesun do madridského velkoklubu dosavadním vrcholem kariéry. Na nové výzvy se opravdu těší.

Rodrygo Goes

S posilami do útočných řad ještě nekončíme. Real Madrid si totiž ještě před skončením sezóny vyhlédl dalšího talentovaného kanonýra Rodgyga Goese, který doposud působil na jihoamerickém kontinentě, kde hájil barvy domácích brazilských klubů. Ve svých osmnácti letech se od něj zázraky sice nečekají, ale počítá se, že pokud zvládne přechod do prestižní evropské soutěže, mohl by se za čas stát hvězdou první kategorie. Uvidíme tedy, jestli potvrdí své kvality a potenciál, který v něm skauti Madridu viděli.

Eder Militao

Brazilská fotbalová škola je v kurzu a proto Goes není jediným tamním mladíkem, který uchvátil vedení Realu Madrid natolik, že mu nabídlo velice lukrativní smlouvu. Dalším nově příchozím je jednadvacetiletý obránce Eder Militao, který se napevno usadil v sestavě FC Porto a v devětadvaceti zápasech dokonce třikrát skóroval. Naváže na úspěchy i v Realu?

Ferland Mendy?

Nyní se dostáváme do fáze spekulací, protože podle zahraničních médií by se další posilou madridského celku měl stát dosavadní hráč Olympique Lyon Ferland Mendy. Obránce se kromě základní sestavy Lyonu objevil také ve francouzské reprezentaci a rozhodně o něm bylo slyšet. Ve svých čtyřiadvaceti letech je taktéž velice perspektivním hráčem, který může dosáhnout skvělé kariéry, pokud na sobě bude neustále pracovat. Bude jeho přesun dotažen do konce? Na odpověď si ještě budeme muset počkat.

Foto: skysports.com