Real Madrid dlouhodobě v krizi. Pomůže mu Zidane a 9 miliard?

Zidane, Real Madrid - trenér
                   

Titul ve španělské La Lize je nenávratně ztracený (pokud se nestane zázrak), a Liga Mistrů po překvapivé výhře Ajaxu Amsterdam také definitivně uzavřela své brány. Série neúspěchů si vyžádala svou daň, a první, kdo musel z kola ven, byl trenér Santiago Solari. Toho měl nejdříve nahradit José Mourinhu, někdejší trenér FC Chelsia; nakonec se ale stane lodivodem Realu Madrid ostřílený Zinedine Zidane, jehož čeká nelehký úkol.

Očekává se od něj hodně, ale rozhodně nebude pracovat se současnou sestavu týmu. Aby postavil Real Madrid zase do latě a udělal z něj elitu světového fotbalu, bude mít budget 9 miliard korun, který má využít na „nákup“ nových hráčů. Změn ale nastane více, a Zidane už vyslovil první jména.

Návrat Zidaneho vítá klub i fanoušci

Zinedine Zidane není na lavičce Realu žádným nováčkem. Na pozici hlavního trenéra klubu působil od roku 2016 a dokázal jednou vyhrát španělskou ligu, dvakrát ovládnout mistrovství světa klubů, a v Lize Mistrů triumfoval dokonce třikrát. Poslední skalp nejslavnější fotbalové soutěže získal v květnu loňského roku – poté se ale rozhodl pro odchod.

Real Madrid - přestupy za 9 miliard i

Vedení klubu ho v této sezóně kontaktovalo s nabídkou celkem dvakrát. Poprvé ještě odmítl, nyní už ale vábení neodolal a podepsal smlouvu do 30. června 2022. Fanoušci klubu jsou nadšení, pod jeho vedením by mohl Real Madrid opětovně stanout na vrcholu. Kromě toho již do éteru prosákly informace o možných změnách, které Zidane ve svém srdcovém klubu provede.

Astronomická částka na přestupy

Tým, jenž „Zizou“ loni opouštěl, se od toho současného celkem výrazně liší. Změnila se nálada, atmosféra, a zároveň se neobjevil žádný nástupce Cristiana Ronalda, který by dokázal převzít otěže. Toho si je vedení moc dobře vědomé, proto se rozhodlo poskytnout Zidanovi dostatek prostoru a astronomickou částku vyhrazenou na přestupy. Ta se podle informací předních zahraničních médií pohybuje kolem 9 miliard korun! Dokonce se již objevily zprávy o konkrétních posilách, které by mohli posílit rozložený kádr slavného týmu.

O koho má Real Madrid eminentní zájem?

Hledáček Realu se prý zaměřil na Edena Hazarda, jenž v současnosti hájí barvy londýnské Chelsea, a také Christiana Eriksena působícího v Tottenhamu. Dále bude pravděpodobně usilovat o Neymara a Kiliana Mbapého z francouzského PSG. Bude tedy zajímavé sledovat, které spekulace se nakonec stanou skutečností.

Eden Hazard - přestup do Real Madrid i

Kromě možných příchodů se samozřejmě řeší také obchody. Gareth Bale se podle posledních informací setkává s nevolí svých spoluhráčů, kteří mu vyčítají, že se za dlouhé roky v Realu ještě nebyl schopný naučit španělsky, a kromě toho také vynechává důležité týmové akce. Dokonce se prý stalo, že odjel z utkání ještě před jeho skončením, čili se právě on považuje za horkého adepta na obchod. Následovat by jej mohla také chorvatská hvězda Luka Modrič.

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články