Real Madrid je pouze krůček od získání titulu španělské ligy

Fotbalisté Realu Madrid zvítězili v zápase proti Granadě 2:1 a po 36. kole španělské La Ligy mají velký předpoklad, že se jim povede zvítězit. Zbývají jim již pouze 2 zápasy a mají náskok 4 bodů před druhou Barcelonou.

Mají tedy velkou motivaci porazit v následujícím zápasu Villareal. Navíc budou hrát doma, proto by vítězství mohli oslavit na domácím zaplněném stadionu se svými fanoušky.

iZdroj fotografie: yandex.ru

Real se veze na vítězné vlně

Realu se povedlo vyhrát všech 9 zápasů od doby, kdy byla liga přerušena kvůli pandemii koronaviru. V již zmíněném zápase s Granadou rozhodl Bílý balet v prvních 16 minutách. První gól v 10. minutě vstřelil Mendy, pro kterého byla tato trefa premiérovým gólem v dresu Realu Madrid. Dvoubrankový náskok zařídil Benzema, pro kterého to byla již 19. trefa v této sezoně. O pouhé 3 góly víc vstřelil v aktuálním ročníku La Ligy barcelonský Messi, který vede tabulku střelců. Granada vstřelila svůj jediný gól v 50. minutě.

Real už není příliš v ohrožení. Při nejhorším možném scénáři skončí druhý. Pokud alespoň jednou vyhraje, nebo odehraje 2 remízy, bez ohledu na výsledky Barcelony získá titul. Situace na druhém a třetím místě je následující.

• druhá Barcelona ztrácí 4 body a má před sebou zápasy s celky Osasuna a Alaves
  • třetí je Atletico Madrid, ten ztrácí bodů 17, bude hrát s týmy Getafe a Real Sociedad
iZdroj fotografie: ok.ru

Brankář Vaclík si se Sevillou zahraje Ligu mistrů

Brankář Vaclík, který chytá za Sevillu si s ní zahraje minimálně základní skupinu Ligy mistrů. Sevilla je totiž v tabulce ligy na čtvrtém místě. Protože má stejný počet bodů jako čtvrté Atletico Madrid, může dokonce skončit i na 3. místě. Tomáš Vaclík si nyní léčí zraněné koleno a v Lize mistrů si zachytá v dresu Sevilly poprvé. V roce 2014 ho dokonce, díky skvělým výkonům, server goal zařadil jako gólmana do ideální jedenáctky základních skupin Ligy mistrů.