Rasismus v Edenu? Viktoria Plzeň žádá důkladné vyšetření incidentu – SportyŽivě

Rasismus v Edenu? Viktoria Plzeň žádá důkladné vyšetření incidentu

Vyhrocené utkání mezi pražskou Slavií a Viktorií Plzeň, ve kterém padly tři červené karty, má pozápasovou dohru. Vedení západočeského klubu žádá vyšetření incidentu, při kterém měl hostujícího Jhona Mosqueru rasisticky urážet jeden z trenérů sešívaných.

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň
                   

Zápas mezi úřadujícím českým šampiónem a aktuálně vedoucím týmem tabulky přinesl nejen dva góly a tři červené karty, ale také řadu kontroverzí spojených nejen s aktéry na hrací ploše. Na rasismus ze strany asistenta trenéra pražské Slavie Pavla Řeháka si po utkání stěžoval kolumbijský křídelník Jhon Mosquera, podle kterého jej člen trenérského štábu sešívaných rasisticky urážel.
Tenhle hlupák mi řekl opice,“ napsal k Řehákově fotce na Instagramu. „Doufám, že ho nepotkám samotného na ulici, protože to bych mu rozbil obličej,“ dodal jednatřicetiletý rodák z Cali, který musel po druhé žluté kartě opustit hřiště předčasně v nastavení druhého poločasu. Za svého hráče se nyní postavila také Viktoria Plzeň, která požaduje důkladné prošetření celého incidentu.


iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Extrémně vulgární chování některých členů domácího realizačního týmu v průběhu celého zápasu i po něm považujeme za absolutně nedůstojné,“ stojí v prohlášení západočeského klubu. „Vrcholem byla situace, kdy hráč našeho klubu Jhon Mosquera odcházel do kabin a vyslechl si řadu nadávek nejen z publika, ale bohužel i z řad právě domácího realizačního týmu,“ doplňuje.

Pevně stojíme za svým hráčem, zní z Plzně

Jeden z jeho členů jej podle jeho slov dokonce urazil rasisticky, na což Jhon Mosquera upozornil bezprostředně po zápase v útrobách stadionu a následně i na sociálních sítích. FC Viktoria Plzeň stojí pevně za svým hráčem, kterému plně důvěřujeme a má naši maximální podporu. Žádáme tedy domácí klub o důkladné prošetření celého incidentu a případně i tvrdý postih konkrétního viníka,“ zní z klubu.

Porážku na hřišti přijímáme, jednání tohoto typu však tolerovat ani tiše přejít nehodláme,“ uvedla Viktoria Plzeň, která i po dvoubrankové prohře v Edenu stále vede aktuální tabulku nejvyšší české soutěže.

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 291 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Jak správně zahřívat motor nejen v chladném období? Nesprávným postupem mu zkracujete životnost
ArmádníZpravodaj.cz
Chybná vládní zpráva vyvolala během Studené války jadernou paniku aneb Když se vědci přepočítají
Události247.cz
Ekonom Bartoň: Současná opatření jsou pouze taktická hra. Za chvíli přijde přitvrzování. Jak podle něj bude probíhat?
VědaŽivě.cz
Máte potíže se spánkem a usínáním? Pravidla používaná astronauty NASA vás dostanou do náruče Morfeovy