Rána pro českou reprezentaci. Trenér Šilhavý musí řešit zdravotní potíže kapitána

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Patří k oporám reprezentačního kádru, přesto s ním národní tým před klíčovým utkáním turnaje nemůže počítat. Třicetiletý kapitán české reprezentace Vladimír Darida bojuje se zraněním a nad jeho vystoupením v utkání visí řada otazníků.

Jsem v péči lékařů a fyzioterapeutů a snažíme se udělat maximum, abych nastoupil. Věřím, že se to povede,“ prohlásil třicetiletý záložník Herty Berlín na předzápasové tiskové konferenci. Darida odehrál proti Skotsku a Chorvatsku 86 minut, proti Anglii pak 63 minut a pomohl svými výkony k postupu ze skupiny. Přesto jej možná zbrzdí zranění, které si přihodil při pátečním tréninku.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zdroj fotografie: Depositphotos

Nechtěl bych spekulovat, jaká je šance, že nastoupím. Uvidíme, jak to dopadne. Nebylo to úplně nejpříjemnější, ale zareagovali jsme rychle. Potrénovali jsme v Praze, měli jsme i prostor k odpočinku a zvládli jsme to dobře,“ pokračuje Darida, jehož ztráta by mohla být pro kouče Jaroslava Šilhavého již druhou. Do utkání totiž vinou dvou žlutých karet nesmí nastoupit pravý obránce Vladimír Coufal.

Přesto Šilhavý věří, že dokáže oba hráče vhodně nahradit. „Ztráta kapitána je vždy bolestivá a nepříjemná, ale budeme respektovat Vláďovo zranění, pokud mu neumožní nastoupit. I když se jeho případná neúčast v sestavě rozhodně až v den zápasu, tak určité varianty vymýšlíme,“ prohlásil na adresu Daridy. Naopak místo Coufala by měl zaujmout jeden z dvojice Pavel Kadeřábek – Aleš Matějů.

iZdroj fotografie: Depositphotos

[Vladimír Coufal] nám určitě chybět bude. Nabízí se nám hned několik možností, jak jej nahradit. Věřím, že všichni hráči jsou hladoví po úspěchu, ať už nastoupí kdokoliv,“ doplnil bývalý kouč Jablonce nebo pražské Slavie. Ten zároveň musel řešit i další komplikace. Čeští reprezentanti totiž nečekaně kvůli technické závadě na letadle museli zůstat v Praze o den déle.

To, že jsme nemohli odcestovat podle plánu, je samozřejmě komplikace navíc. Plánovali jsme, že si zatrénujeme na stadionu, kde nás čeká v neděli utkání. Ale museli jsme reagovat na nastalou situaci. Myslím, že se to vyřešilo nejlépe, jak mohlo,“ věří Šilhavý, který očekává velkou bitvu.

„Jedna věc je jistá – vyhrát a postoupit může jen jeden tým, ale nemyslím si, že by styl zápasu bude moc odlišný. Samozřejmě, pokud bude jeden z týmů prohrávat, bude muset více riskovat a nebude moct hrát třeba jen na remízu, ale to je ve vyřazovacích bojích normální,“ zakončil devětapadesátiletý trenér.

Utkání začíná v 18:00 a přímým přenosem jej vysílá ČT Sport.

zdroj: FAČR, uefa.com, euro2020.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články