Rafael Nadal otevřeně o Djokovićovi: Když vyhrává, necítím nic. Ukončí kariéru?

Déle, než osm měsíců uplynulo od jeho posledního tenisového zápasu. Blíží se konec kariéry slavného Rafaela Nadala a jak vnímá vzestup velkého konkurenta?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Patří mezi nejúspěšnější tenisty historie. V kariéře nasbíral 92 titulů pod hlavičkou organizace ATP včetně 22 grandslamových triumfů, čtyřikrát získal Davis Cup. Přesto nyní sedmatřicetiletý tenista Rafael Nadal neprožívá nejšťastnější obrobí. Po ošklivém zranění se chystá k velkému návratu a doufá, že jej dlouhotrvající potíže nebudou nadále trápit. „Operace kyčle byla nakonec jediným možným řešením a zdá se, že dopadla dobře,“ uvedl pro televizi Movistar Plus.

Strávil jsem hodně času s rodinou, ale je na čase se opět vrátit do práce,“ burcuje, jedním dechem však přiznává, že problémy stále cítí. „Jsou chvíle, kdy mi bolest v noze nedovolí žít v poklidu. Někdy je pro mě obtížné vůbec sejít ze schodů. Když mám bolesti, je náročné být šťastný. Moje nálady se rychle mění, když to bolí víc, než by mělo,“ míní španělský tenista. Ten však zdůrazňuje, že nadcházející kalendářní rok nemusí být jeho posledním.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nechci říkat, že to bude moje poslední sezóna. Pokud se budu cítit fyzicky silný, možná budu pokračovat. Nemůžu potvrdit, jestli skončím, protože se může stát, že se rozhodnu opačně. Zatím budu zdrženlivý a budu si nechávat prostor pro své rozhodnutí,“ uvedl s tím, že ambice na vítězství v Roland Garros či Australian Open nemá. „Nemám přehnaná očekávání a tohle se mi zdá velmi nepravděpodobné,“ zdůraznil tenisový veterán.

Djoković? Nejsem jím posedlý, přiznal Nadal

Nadal promluvil také o svém úhlavním rivalovi Novaku Djokovićovi. Srb jej nedávno překonal v historických statistikách a je aktuálně s 24 grandslamy nejlepším tenistou historie. Španěl má o dva triumfy méně. „Když vidím, že vyhrává, necítím nic. I když bych chtěl být nejlepším tenistou historie, takový je sport. Nejsem tím posedlý. Myslím si, že jsem udělal vše, co bylo v mých silách. To je pro mě důležité. Jsem spokojený,“ upozornil.

Pro Novaka by bylo zklamáním, kdyby toho nedosáhl. Možná se mu to právě proto povedlo. Dal do toho srdce a měl vysoké ambice. Já jsem měl taky cíle, ale udržoval jsem si zdravou míru ambicí. Tak, abych se dával na věci s nadhledem a nerozčiloval se, když to nevyšlo,“ dodal na adresu letitého konkurenta. Nadal zároveň promluvil o svém budoucím sportovním snu, který se týká řízení španělského Realu Madrid.

Nadal: Je můj sen byl prezidentem Realu Madrid

Jak však sám přiznal, se současným vedením prezidenta Florentina Peréze je spokojený. „Je můj sen být prezidentem Realu Madrid. Teď tu touhu nemám, protože máme toho nejlepšího prezidenta. Musím pak zvážit, jestli jsem na výkon takové funkce dostatečně kvalifikovaný. Zatím si to nemyslím,“ zakončil sedmatřicetiletý Nadal.

Patří Rafael Nadal mezi nejlepší tenisty historie?

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články