Radovi chyběli na tiskovce novináři. Připadám si jako blázen. Nebudu mluvit do zdi, uráží mne to, řekl

Naštvaný Petr Rada. (zdroj: sportyzive.cz)

Neschovává se za prázdné fráze a pro krtiku nejde daleko. Jablonecký trenér Petr Rada opět vzbudil rozruch. Tentokrát ho však nenamíchl výkon svých svěřenců, kteří remizovali v Uherském Hradišti 1:1, ale absence novinářů na tiskové konferenci. „Udělejte nějáké zařízení, nebo rozhodnutí, ať se může deset novinářů nebo pět novinářů sedět ob sedačku a jedeme. Já tady nebudu mluvit do zdi, už mně to uráží,“ prohlásil naštvaně.

„Tak zase musím začít stejně, už mně to nebaví,“ spustil hned ze startu dvaašedesátiletý kouč. „Tiskovka před prázdnými zdmi mi připadá uplně katastrofální. Tady nemůže sedět deset novinářů s rouškou? I já bych byl s rouškou, ať sedí o dvě místa vedle sebe. Vždyť jsme tady jak když mluvím do zdi, to si připadám jak blázen. Jak blázen. Nezlobte se už na mně,“ zdůraznil trenér, který v minulém utkání stal rekordmanem v počtu odkoučovaných vítězství v české nejvyšší soutěži.

Zkušeného kouče přesto nepotěšil ani vstup jeho svěřenců do utkání. Slovácko dominovalo, Petrželovu gólovku ale jablonecká obrana zneškodnila, Hoffman pak hlavou orazítkoval tyč. Jablonec kapituloval až ve druhé půli, kdy Petrželovu střelu dorazila nová posila z Holandska Regino Cecillia. Severočechy inkasovaná branka probudila, trestný kop Roberta Hrubého však mezi tři tyče nezamířil.

Petru Radovi vyšlo střídání, pětadvacet minut před koncem poslal na trávník Jana Chramostu, který hru oživil. Nejprve z dobré pozice pálil jen nastřelil obránce, pak se však z přímého kopu nemýlil. Slovácko mohlo v závěru otočit utkání na svou stranu. Střelu Patrika Hellebrand, který hostuje z pražské Slavie, však golman Hladký vytěsnil konečky prstů na roh.

Petr Rada inkasuje žlutou kartu. (zdroj: twitter.com/fkjablonec)

Svědík: Ztráta dvou bodů

Není tak vidu, že trenér domácích Martin Svědík bere konečný výsledek jako ztrátu. „Byli jsme lepší, s výjimkou posledních deseti minut první půle. Jenže jsme byli i nepřesní. Náš výkon měl celkem solidní parametry, protože jsme dobře presovali,“ řekl. „Pak jsme ale přestali hrát. Jablonec získával územní převahu a my jsme jim sami svými chybami dovolili vyrovnat. Branka jde asi i na stranu našeho gólmana, možná měl mít lepší postavení. Je to pro nás dneska ztráta dvou bodů,“ dodal.

Robert Hrubý (v černém) v souboji s kapitánem Slovácka Vlastimilem Daníčkem. (zdroj: twitter.com/fkjablonec)

Pro Petra Radu je má naopak bod cenu zlata. „Je to pro nás nesmírně cenný bod ze Slovácka, tak jako loňský rok. Tady se body vozit nebudou, my si bodu ceníme. Máme ze dvou zápasů čtyři body, bereme je, ale chceme vyhrávat. Zároveň ale ctíme i kvalitu soupeřů,“ řekl Rada.