Quique Setién ostře kritizoval sebe i své svěřence – SportyŽivě

Quique Setién ostře kritizoval sebe i své svěřence

i Foto: fcbarcelonanoticias.com
                   

Po úvodním nadšení přišel pád na tvrdou zem. Fotbalisté Barcelony pod novým trenérem nejprve zvítězili nad Granadou a předvedli výkon, za nějž by se nemuseli stydět ani v dobách své největší slávy. Utkání na půdě Valencie ovšem tak úspěšné nebylo. Katalánský klub soupeři podlehl 0:2 a kouč Quique Setién se pustil do hledání důvodů, proč k tomuto překvapení vlastně došlo. Hráči dle jeho názoru vůbec nepochopili, co po nich chce. Připustil, že chyba v komunikaci může být i na jeho straně.
Barcelona přišla o prvenství v tabulce španělské ligy

Slavná Barcelona na začátku tohoto roku odvolala trenéra Ernesta Valverdeho, na jehož místo nastoupil vcelku neznámý Quique Setién. Nutno podotknout, že na nové adrese začal vskutku impozantně. Během ligového zápasu s Granadou upoutal pozornost médií kvůli herní převaze a ohromnému množství přihrávek, které připomínaly Barcelonu z dob největší slávy, kdy ještě nad týmem držel pevnou ruku Pep Guardiola. Jenže vzápětí přišlo bolestné vystřízlivění, když klub vycestoval na venkovní zápas do Valencie.

Katalánský celek působil naprosto bezradně a inkasoval zbytečné branky, které jej navíc připravili o prvenství ve španělské La Lize. Na čelo pelotonu tak vystoupal Real Madrid s náskokem tří bodů. Kde je příčina tak náhlého poklesu kvality na trávníku? Trenér Setién si ve svém hodnocení nebral servítky a k problémům se postavil čelem. Jeho slova citoval deník Marca následovně:

„Pravda je taková, že jsme nehráli vůbec dobře, zejména v prvním poločase byla hra opravdu tristní. Nedokázali jsme rozebrat jejich obranu. V naší hře jsem viděl věci, které jsme s trenérským štábem úplně nepochopili. Valencie pak využila našich chyb. Problém nebyl v přístupu, ale ve špatném postavení na hřišti. Hodně jsme si přihrávali, aniž by to dávalo smysl. Chyběla jakákoli nápaditost a to do budoucna opravdu nechceme.“

Setién naznačil problémy s komunikací

Jednapadesátiletý Španěl možná pochopil, že vést velkoklub, od něhož každý očekává jen ty nejlepší možné výsledky, není vůbec jednoduché. Někdejší lodivod Las Palmas a Betisu Sevilla tuší, že potíže mohla zapříčinit špatná komunikace s hráči, kteří dle jeho názoru nedodrželi taktické pokyny. Vinu vzal částečně na sebe, jelikož možná dostatečně nevysvětlil, co po nich vlastně chce:

„Hráči ještě stále nepochopili, jaký styl fotbalu po nich chceme. Možná jsme jim to na trénincích špatně vysvětlili a proto na hřišti tápali, jak se k pokynům postavit. V poziční hře máme rozhodně co napravovat. Nikomu se nelíbilo, co proti Valencii viděl. Doufejme, že v dalších zápasech už to bude podstatně lepší.“

Quique Setién zaujal notnou dávkou sebekritiky, která u mužů jeho velikosti není příliš obvyklá. Zároveň je ovšem potřeba, aby se ze všech chyb co nejrychleji poučil. Zanedlouho totiž změří síly s Betisem Sevilla, kde naposledy působil, takže se chce určitě předvést v tom nejlepším světle.

Foto: fcbarcelonanoticias.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Místa v autě, ze kterých se dá udělat neodhalitelná skrýš na cokoliv. Nenajdou je zloději, celníci ani spolujezdci
ArmádníZpravodaj.cz
Pobřežní strážce s nasazením života zachránil námořní základnu
Události247.cz
Muž chtěl u očkování obalamutit zdravotníky, ale nepřišel si na ně. Co přesně se stalo?
VědaŽivě.cz
Biohacker si do těla vpravil svoje kmenové buňky. Cílem však nebylo prodloužení života, ale hlavní mužské zbraně